Trzynaście medali dla MKS Gdańsk podczas Festiwalu Sportów Gimnastycznych


Obiekty AWFiS w Gdańsku gościły w tym roku 3. Festiwal Sportów Gimnastycznych. Były to zawody mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej, artystycznej oraz w skokach na trampolinie i ścieżce akrobatycznej. Zawodnicy MKS Gdańsk zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając w minionych zawodach aż 13 medali!

Wśród kobiet w kategorii seniorek MKS Gdańsk reprezentowała Dorota Armatyńska, która zakończyła wielobój na miejscu 13. oraz dołożyła w finałach 6. miejsce w skoku i 8. miejsce na poręczach asymetrycznych.

W zawodach juniorek wystąpiła Ada Ogiegło (13. miejsce w wieloboju oraz 7. miejsce w finale skoku) i Wanda Nadolna (15. miejsce w wieloboju).

Mieliśmy także jedną reprezentantkę w skokach na ścieżce akrobatycznej. Zuzanna Tomczyk w klasie I zajęła 4. pozycję.

Najliczniejsza grupa MKS Gdańsk wystartowała w kategorii juniorów. Bardzo dobry start zaliczył Jan Wysocki, który w wieloboju zdobył brązowy medal, a w finałach dołożył jeszcze trzy krążki (złoty medal ćwiczeń wolnych, złoty medal na koniu z łękami oraz srebrny medal na kółkach). Świetną formę potwierdził także Daniel Siwiński zajmując w wieloboju miejsce 6. i zdobywając w finałach brązowy medal na koniu z łękami i złoty medal na drążku. W wieloboju wystartowali również: Jan Gniedziejko (9. miejsce), Paweł Wiszniewski (13. miejsce), Maksymilian Ciechański (18. miejsce) oraz Łukasz Paluszkiewicz (29. miejsce).

W kategorii młodzieżowca świetny występ zaprezentował Paweł Kaśków zdobywając srebrny medal w wieloboju. Paweł zdobył w finałach również srebrny medal ćwiczeń wolnych, srebrny medal na koniu z łękami oraz brązowy medal na kółkach. W wieloboju wystartowali również Jakub Krawczyk (7. miejsce), Roman Włodarczyk (9. miejsce), Sebastian Gutowski (10. miejsce). Wymieniona trójka zainkasowała całe podium finału skoku w kolejności – Gutowski, Krawczyk, Włodarczyk.

Obszerny artykuł ze zdjęciami i filmem mogą Państwo znaleźć pod poniższym linkiem:

TROJMIASTO.pl – Festiwal Sportów Gimnastycznych