Pięciu reprezentantów MKS Gdańsk wystartowało w Małej Olimpiadzie Młodzieży


W dniach 25-26 października w Nysie odbyły się zawody Małej Olimpiady Młodzieży. Swoje umiejętności na przyrządach zaprezentowało pięciu członków klubu MKS Gdańsk. Najwyżej sklasyfikowany został Błażej Moskal.

Młodzi adepci gimnastyki, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w rywalizacji krajowej wystartowali w Nysie podczas Małej Olimpiady Młodzieży. Wśród pięćdziesięciu chłopców znalazło się pięciu reprezentantów naszego klubu. Najlepsze miejsce dla MKS Gdańsk wywalczył Błażej Moskal zajmując 18. pozycję. Błażejowi do zwycięstwa zabrakło niecałe dwa punkty co oznacza, że rywalizacja w Nysie stała na bardzo wysokim poziomie.

Na dalszych pozycjach znaleźli się: Antoni Pawliszak (32. miejsce), Antoni Łukowski (35. miejsce), Kacper Kubala (41. miejsce) i Michał Klimczuk (49. miejsce).

W niedzielnym finale ćwiczeń wolnych bardzo ładnie zaprezentował się Antoni Pawliszak otrzymując ocenę 14,250. Niestety do medalu troszkę zabrakło i Antoni finalnie uplasował się na 5. miejscu. Finał wywalczył także Kacper Kubala, który w skoku zajął 8. miejsce.