Paweł Kaśków z dwoma medalami Juniors Trophy


W dniach 21-22 września w niemieckim Cottbus odbył się turniej międzynarodowy Juniors Trophy. Do walki o najwyższe laury stanęło trzech zawodników MKS Gdańsk: Paweł Kaśków, Patryk Stencel oraz Arkadiusz Ossowski.

Turniej w Cottbus należy do najbardziej prestiżowych zawodów juniorów oraz juniorów młodszych w Europie. Potwierdzają tę regułę takie nazwiska jak Fabian Hambuechen, Mykola Kuksenkov czy Daniel Purvis. Ci zawodnicy niegdyś stawali na podium Juniors Trophy – teraz zdobywają medale w mistrzostwach świata i Igrzyskach Olimpijskich.

W tym roku w historii tych znakomitych zawodów zapisał się reprezentant MKS Gdańsk – Paweł Kaśków. Nasz młody gimnastyk w wieloboju uplasował się na 7. pozycji. To był początek świetnej passy, bo dzień później w finałach na przyrządach Paweł zdobył dwa brązowe medale (kółka i poręcze) i dwa razy plasował się tuż za podium, na czwartym miejscu (koń z łękami, drążek).

Wraz z Pawłem w kategorii wiekowej 2000/2001 wystartował Arkadiusz Ossowski. W wieloboju uplasował się na 21. pozycji.

Najstarszym zawodnikiem MKS Gdańsk był Patryk Stencel, reprezentant Polski juniorów z tegorocznego Europejskiego Festiwalu Olimpijskiego z Herenveen. W kategorii wiekowej 1996/1997 zakończył wielobój na 16. miejscu. Zwycięzcą został Rikuto Otani z Japonii.

„Wynik Pawła bez wątpienia można uznać za bardzo udany. Dwa brązowe medale w finałach i dwa czwarte miejsca to dobry prognostyk na przyszłość. Gdyby nie kilka błędów Paweł mógłby też stanąć na podium wieloboju. Arek i Patryk również wystartowali poprawnie. Wyjazd do Cottbus to spore doświadczenie. Chłopcy mogli spróbować swoich sił w rywalizacji na wysokim europejskim poziomie.” – tak skomentował start naszych zawodników trener Andrzej Kaśków.