MKS Gdańsk wyróżniony w Gdańskiej Gali Sportu


W środę 29. marca odbyła się IX Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego. Wśród nagrodzonych sportowców znaleźli się reprezentanci MKS Gdańsk!

Miniony rok obfitował w wiele sukcesów na ogólnopolskiej arenie gimnastycznej. Ciężka praca zawodników oraz trenerów MKS Gdańsk została doceniona przez miejskie władze. Podczas gali wyróżnione zostały 23. sekcje sportowe działające na terenie Gdańska.

Nasz klub otrzymał najwyższą nagrodę – czek w wysokości 20. tysięcy złotych, które zostaną przekazane na zakup sprzętu sportowego. Identyczną nagrodę otrzymały jeszcze tylko dwie sekcje – Gdański Klub Taekwon-do oraz sekcja lekkoatletyczna AWFiS Gdańsk. Prócz czeków dla klubów indywidualnie zostali wyróżnieni zawodnicy oraz trenerzy.

„Tak jak powiedział pan prezydent Paweł Adamowicz – „Miasto Gdańsk, miastem sportu”. Odzwierciedleniem tych słów były liczne nagrody dla wielu klubów. Nasz klub został wyróżniony nagrodą dwudziestu tysięcy złotych, która w większości zostanie przekazana na zakup sprzętu dla dziewcząt. Będzie to niska równoważnia i liczne trenażery dla gimnastyki sportowej kobiet. Serdeczne podziękowania należą się dla Biura Prezydenta d/s Sportu, które tak hojnie obdarowało nasz klub” – powiedział Adam Koperski prezes klubu MKS Gdańsk.

Międzyszkolny Klub Sportowy – Gdańsk – 20 tysięcy złotych

Zawodnicy – Dawid Burkowski, Dominik Górski, Jakub Krawczyk, Paweł Kaśków, Dominik Teresiak, Jan Wysocki, Maja Dembowska, Zuzanna Tomczyk, Łukasz Paluszkiewicz, Paweł Wiszniewski

Trenerzy – Adam Koperski, Czesław Słodkowski, Andrzej Kaśków, Piotr Mikołajek

IX Gala Sportu Gdańskiego