MKS Gdańsk multimedalistą Drużynowych Mistrzostw Polski w Nysie


Drużynowe Mistrzostwa Polski w Nysie były dla gdańszczan niezwykle udane. Trójmiejski klub wrócił z opolszczyzny aż z czterema medalami!

Zawody w Nysie okazały się maratonem. Już od godziny 8.00 w hali Zespołu Szkół Sportowych rozgrywały się gimnastyczne potyczki, które swój finał zanotowały około godziny 21.00. Pomimo długiego startu, zawodnicy MKS Gdańsk zdołali wywalczyć aż cztery medale: dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy.

Najszybciej na gimnastyczną planszę wyszli zawodnicy klasy III. W tej kategorii startowali podopieczni trenerów: Andrzeja Kochanowicza oraz Andrzeja Kaśkowa. Podzieleni na dwie drużyny gdańszczanie, zajęli dwa na trzy stopnie podium! Srebrne medale odebrała drużyna MKS Gdańsk I w składzie: Adrian Bloch, Paweł Kaśków, Dominik Teresiak, Bartłomiej Kalita i Kornel Kondratowski, natomiast brązowe krążki zawisły na szyjach: Kewina Jackowskiego, Piotra Polaszka, Jakuba Krawczyka, Arkadiusza Ossowskiego oraz Jakuba Skrzyneckiego. Rywalizację klasy III zwyciężyła drużyna BKSG Zawisza Bydgoszcz.

Po zmaganiach najmłodszych uczestników DMP przyszedł czas na zawody w klasie II. Na pierwszym stopniu podium w tej kategorii stanął „team” trenera Krzysztofa Potylickiego. Drużyna MKS Gdańsk w składzie: Patryk Stencel, Dominik Gierowski, Dominik Górski, Dawid burkowski i Damian Skrzynecki, nie dała szans rywalom i pokonała drugi w klasyfikacji KG Radlin o ponad siedem punktów!

Również w kategorii juniorów (klasa I), nie było mocnych na drużynę MKS’u Gdańsk. Dzięki znakomitej dyspozycji Łukasza Borkowskiego oraz jego kolegów z drużyny: Adriana Łopatyńskiego, Kamila Czajkowskiego i Piotra Olszowskiego, klub z Pomorza zainkasował kolejne złoto do swojej kolekcji. MKS zwyciężył ze srebrnymi medalistami – AZS AWF Kraków, o pięć punktów.

Wyniki:

Klasa III:

1. BKSG Zawisza Bydgoszcz 338,949 pkt.

2. MKS Gdańsk I 320,032 pkt.

3. MKS Gdańsk II 295,166 pkt.

Klasa II:

1. MKS Gdańsk 297,031 pkt.

2. KG Radlin 289,982 pkt.

3. NTG Nysa 257,231 pkt.

Klasa I:

1. MKS Gdańsk 218,616 pkt.

2. AZS AWF Kraków 213,632 pkt.

3. NTG Nysa 207,048 pkt.