Uśmiech, radość i sportowa rywalizacja, czyli Zawody Mikołajkowe z MKS Gdańsk


13. grudnia w sali gimnastycznej ZSSiO w Gdańsku odbyły się Zawody Mikołajkowe w gimnastyce dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięło łącznie 132. uczestników!

W mikołajkowej rywalizacji wystartowało ponad 130. dzieci z czterech klubów i szkół: MKS Gdańsk, NPSMS Olimpijczyk, UKS Akademia Sportu Olimpijczyk oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy Błeńskiej w Kowalach.

Wielkie gratulacje dla zwycięzców poszczególnych grup wiekowych:

Maciej Barć (rocznik 2009 chłopców)
Zuzanna Jank (rocznik 2009 dziewcząt)

Bartłomiej Kolibski (rocznik 2008 chłopców)
Maria Rowińska (rocznik 2008 dziewcząt)

Borys Kamiński (rocznik 2007 chłopców)
Martyna Smoleń (rocznik 2007 dziewcząt)

Dominik Adamczyk (rocznik 2006 chłopców)
Weronika Kwidzińska (rocznik 2006 dziewcząt)

Oskar Pyrzewski (rocznik 2005 chłopców)
Oksana Sędziak (rocznik 2005 dziewcząt)

Jakub Prostak (rocznik 2004 chłopców)
Zuzanna Jączek (rocznik 2004 dziewcząt)

Weronika Reiter (rocznik 2003 dziewcząt)

Aniela Nasyrow (rocznik 2002 dziewcząt)

W zawodach wzięli udział również najmłodsi gimnastycy, dzieci z roczników 2010 i 2011.

Dzieci w atmosferze zabawy wystartowały w wielu konkurencjach sprawdzających ich ogólną sprawność m.in. w ćwiczeniach wolnych czy drążku. Prócz siły i zwinności była oceniana także gibkość, szybkość i koordynacja.

Zwieńczeniem trudów najmłodszych adeptów gimnastyki była oficjalna dekoracja, a medale wręczał wielokrotny medalista mistrzostw Polski, reprezentant kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie – Roman Kulesza, sędzia główny zawodów – Adam Koperski oraz Prezes klubu MKS Gdańsk – Pani Maria Skwarczyńska.

W trakcie zawodów nie zabrakło wielu atrakcji. Odbyła się loteria fantowa oraz kiermasz, na którym można było zakupić ciekawe gadżety. Całość atrakcji umiliło pyszne jedzenie w bufecie, które zostało przygotowane przez rodziców oraz wspaniałe pokazy gimnastyczek z klubu SGA Gdynia oraz zawodników i zawodniczek MKS Gdańsk, podopiecznych trenerów Arkadiusza Filowiata i Haliny Golasz.

„Bardzo dziękuję wszystkim trenerom i sędziom za przygotowanie zawodów oraz rodzicom,  którzy zorganizowali w trakcie zmagań kiermasz oraz bufet. Bez wspólnego działania nie byłoby tej imprezy. Nie kryję zadowolenia, że nasze coroczne Zawody Mikołajkowe stale się rozwijają i coraz więcej dzieci ma możliwość i chęć reprezentowania swoich umiejętności w sportowej rywalizacji” – skomentowała prezes klubu MKS Gdańsk Maria Skwarczyńska.

Wspaniałą atmosferę jaka panowała podczas zawodów mogą Państwo zobaczyć w fotorelacjach poniżej. Polecamy oglądać fotografie w trybie „fullscreen”.

[Galleries 9 not found]

[Galleries 10 not found]