Udany start zawodniczek MKS w Turnieju Młodości


W dniach 26-27 kwietnia w Zabrzu odbyły się zawody Turnieju Młodości oraz Kontrolnych Kadry w gimnastyce sportowej kobiet. Złoty medal w finale skoku klasy II wywalczyła Weronika Walewska.

Łącznie w zawodach klub MKS Gdańsk wystawił do startu trzy zawodniczki w klasie II oraz dwie zawodniczki w klasie II ELITE. Był to pierwszy start w nowych przepisach gimnastycznych w roku 2014.

W klasie II bardzo dobre wyniki osiągnęła Weronika Walewska, zajmując 13. miejsce w wieloboju (52,543) i zdobywając złoty medal finału skoku! Prócz Weroniki w tej kategorii startowały również Natalia Filowiat (20. miejsce wieloboju) oraz Ada Ogiegło (23. miejsce wieloboju).

Najlepszą reprezentantką naszego klubu w klasie II ELITE została Maja Dembowska. Maja zajęła 16. pozycję wieloboju z wynikiem 50,351 punktu, a w finale ćwiczeń wolnych uplasowała się na 5. miejscu. Drugą zawodniczką MKS Gdańsk była Dorota Armatyńska, która w wieloboju zajęła 27. miejsce.

„To były dla nas bardzo dobre zawody. Jestem bardzo zadowolona z dziewczynek, bo był to dla nas pierwszy start w tym roku w nowych przepisach. Mam nadzieję, że następny start będzie jeszcze lepszy. Jestem bardzo zadowolona z postępów moich dziewczynek” – powiedziała po zawodach trener Halina Golasz.