Udany obóz ogólnorozwojowy w Giżycku [FILM I ZDJĘCIA]


W dniach 27.07 do 05.08 w Giżycku odbył się obóz ogólnorozwojowy klubu MKS Gdańsk oraz kadr wojewódzkich. Podczas zgrupowania oprócz siłowni i treningów przygotowawczych do nowego sezonu nie zabrakło miejsca na wiele wspaniałych atrakcji!

„W Giżycku udało nam się połączyć przygotowanie ogólnorozwojowe ze świetną zabawą. Różnorodne i ciekawe zajęcia rekreacyjne bardzo mocno wpłynęły na motywację i efektywność treningu” – powiedział koordynator szkolenia MKS Gdańsk Czesław Słodkowski. Zawodniczki i zawodnicy korzystali z siłowni,  sali fitness oraz hali do gier zespołowych.

Nie zabrakło także zajęć na świeżym powietrzu takich jak rowery wodne, kajaki, narty wodne, odbył się konkurs skoków do wody z wieży, a główną atrakcją obozu była zabawa na nowoczesnym urządzeniu „flyboard”.

„Tuż przed obozem nawiązaliśmy bardzo dobry kontakt z firmą YoloFlyboard, która odwiedziła nas w Giżycku i zapewniła niezapomniane wrażenia. Uczestnicy zgrupowania mogli sprawdzić się i przetestować swoją koordynację i równowagę na „latających papciach”. Efekty zabawy w postaci filmu i zdjęć można zobaczyć na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku” – dodał Czesław Słodkowski.

Najważniejsze jednak było przygotowanie do nadchodzącego sezonu startowego. Trenerzy skupili się na kształtowaniu cech motorycznych takich jak siła, gibkość, szybkość i wytrzymałość. Nie zabrakło także podstaw czyli doskonalenia prawidłowej sylwetki gimnastycznej oraz ćwiczeń akrobatycznych.

Obóz przebiegł bez żadnych problemów, założony plan został zrealizowany w stu procentach.

Organizacja zgrupowania była możliwa dzięki wsparciu Biura Prezydenta ds Sportu Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Pomorskiej Federacji Sportu.