Trzy złote i jeden srebrny medal dla dziewcząt w Olsztynie


W dniach 10-12 czerwca odbyły się w Olsztynie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce sportowej dziewcząt. W zawodach rywalizowały zawodniczki z czterech miast: Gdańska, Bydgoszczy, Szczecina i Olsztyna.

W sobotę odbyły się zawody w wieloboju. W klasie młodzieżowej startowało aż 45 zawodniczek. Najwyżej z reprezentantek MKS Gdańsk w tej kategorii uplasowała się Julia Dembowska zajmując 4. miejsce. Na 11. miejscu zakończyła zawody Oliwia Benc. W klasie III startowały 34 zawodniczki. W tej kategorii Oliwia Orłowska zajęła 5. pozycję, natomiast Laura Tyszko finalnie uplasowała się na 12. miejscu. Te zawodniczki uzyskały dzięki temu kwalifikacje do ogólnopolskiej „Małej Olimpiady”, która odbędą się jesienią tego roku w Nysie.

W niedzielę odbyły się również finały na poszczególnych przyrządach, w których nasz klub reprezentowały: Julia Dembowska w klasie młodzieżowej i Oliwia Orłowska w klasie III. Julia Dembowska zdobyła złoty medal na skoku oraz srebrny na poręczach. Oliwia Orłowska zdobyła złoty medal na równoważni i również złoty medal na ćwiczeniach wolnych.

W klasyfikacji klubowej MKS Gdańsk uplasował się na III miejscu i był to najlepszy wynik z gdańskich klubów.

Poziom zawodów był zdecydowanie wyższy niż w zeszłym roku. Nasze dziewczynki dobrze się zaprezentowały i dzięki temu trenerki są  bardzo zadowolone z występów swoich podopiecznych.

image