Sześć medali dla MKS Gdańsk podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski


W dniach 31 maja – 1 czerwca w Białej Podlaskiej odbyły się najważniejsze krajowe zawody w gimnastyce sportowej – Indywidualne Mistrzostwa Polski. Rewelacyjne wyniki dla MKS Gdańsk osiągnęli juniorzy zdobywając łącznie sześć medali.

Zawody w Białej Podlaskiej były rozgrywane w trzech kategoriach: junior, młodzieżowiec i senior. Kategoria młodzieżowca po raz pierwszy pojawiła się na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w gimnastyce.

Pierwszy dzień dla juniorów nie przyniósł medali. Bardzo blisko podium, na czwartej pozycji znalazł się Paweł Kaśków. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Dominik Górski (7. miejsce) i Kewin Jackowski (8. miejsce). Startowali także: Jakub Krawczyk (12. miejsce), Kornel Kondratowski (15. miejsce), Piotr Polaszek (16. miejsce) i Dawid Burkowski (20 miejsce).

Lepiej było jednak w niedziele. Łącznie w finałach juniorzy zdobyli aż sześć medali! Multimedalistą został Dominik Górski zdobywając srebro w skoku oraz dwa brązowe medale w ćwiczeniach na poręczach i drążku. Dwa krążki przypadły w udziale Pawłowi Kaśków, który stanął na trzecim stopniu podium ćwiczeń na kółkach oraz zdobył srebro na poręczach. Brązowy medal w ćwiczeniach wolnych dołożył także Jakub Krawczyk.

Swój debiut w kategorii młodzieżowca zaliczyli Patryk Stencel (10. miejsce) i Piotr Olszowski (12. miejsce). Patryk do wyniku dołożył 5. miejsce w finale ćwiczeń na drążku natomiast Piotr uplasował się na szóstych miejscach w finale na kółkach i skoku.

Swojego zadowolenia z osiągniętych wyników nie kryła Prezes MKS Gdańsk Maria Skwarczyńska„Tak znakomite wyniki to efekt systematycznej pracy pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Pomimo trudnych warunków bazowych i coraz mniejszym dofinansowaniu MSiT zawodnicy i trenerzy MKS Gdańsk osiągnęli tak duży sukces. Serdecznie gratuluję i dziękuję zawodnikom oraz ich trenerom – Adamowi Koperskiemu, Krzysztofowi Potylickiemu, Andrzejowi Kaśków  oraz Piotrowi Mikołajkowi” 

imp