Srebro reprezentacji Polski w Gruzji


W dniach 5-10.05.2021 odbył się Turniej Międzynarodowy „Kutaisi Cup – Our Future Olympians” w Kutaisi w Gruzji. Uczestniczyły w nim reprezentacje Armenii, Łotwy, Białorusi, Polski oraz Gruzji.

Klub MKS Gdańsk reprezentowały zawodniczki Laura Tyszko, Dominika Kąkol, Michalina Koperska oraz zawodnik Paweł Klimczuk.

W kategorii Junior chłopców 4 miejsce w wieloboju uzyskał Paweł Klimczuk z wynikiem 67,632 pkt.

W starcie drużynowym Reprezentacja Polski w składzie Tomasz Le Khac, Borys Bracki oraz Paweł Klimczuk uplasowała się na 2. miejscu z wynikiem 142 pkt!

Paweł uplasował się również na 6. miejscu w finale ćwiczeń wolnych.

W kategorii Junior zawodniczki uzyskały 5 miejsce w starcie drużynowym z wynikiem 83,366 pkt. Skład drużyny:Laura Tyszko, Dominika Kąkol, Michalina Koperska.

W wieloboju na 5. pozycji uplasowała się Laura Tyszko z wynikiem 43,333 pkt., na 8. pozycji Michalina Koperska z wynikiem 39,366 pkt., Dominika Kąkol z powodu kontuzji wystartowała na 3 przyrządach ostatecznie zajmując 10. miejsce.

W finałach na poszczególnych przyrządach Dominika Kąkol zajęła 6. miejsce w ćwiczeniach na poręczach.Michalina Koperska uplasowała się na 8. pozycji w ćwiczeniach wolnych oraz ćwiczeniach na równoważni.

Podkreślić należy bardzo udany start Laury Tyszko, która uzyskała kwalifikacje do 4 finałów. Niestety z powodu kontuzji musiała wycofać się ze startu.

Gratulacje dla reprezentantów Polski – Tomasz Le Khaca, który w kategorii Pre-Junior uplasował się na 1 miejscu w wieloboju z wynikiem 70,999 pkt i zdobył również brązowy medal w ćwiczeniach wolnych. Borys Bracki wywalczył srebrny medal w skoku oraz brązowy medal w ćwiczeniach na poręczach.

Gratulacje dla zawodników oraz trenerów!!!