Srebro Pawła Kaśków w Pucharze Polski seniorów


W sobotę 8. kwietnia w hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Gimnastyczny o Puchar Miasta Gdańska – szukamy następców Blanika. 

W kategorii seniora Paweł Kaśków jako najmłodszy zawodnik uplasował się na 2 miejscu, za Sebastianem Gawrońskim z Gdańskiego AZS AWFiS. Trzecie miejsce zajął Filip Sasnal z AZS AWF Kraków.

Wśród juniorów najlepszy okazał się Kacper Garnczarek z Pałacu Młodzieży Katowice, który zwyciężył w klasyfikacji ogólnej. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem MKS Gdańsk był Daniel Siwiński plasując się ostatecznie na 4. miejscu.

Pozostałe miejsca juniorów MKS Gdańsk: Jan Wysocki (6. miejsce), Paweł Wiszniewski (8. miejsce), Roman Włodarczyk (10. miejsce), Łukasz Paluszkiewicz (11. miejsce), Maksymilian Ciechański (13. miejsce), Dominik Teresiak (14. miejsce) i Sebastian Gutowski (20. miejsce).

Zwody rozgrywane były również wśród dzieci Gimnastyka dla Wszystkich. W poszczególnych kategoriach zwyciężały:

Weronika Reiter – rocznik 2002/2003

Victoria Drewska – rocznik 2004/2005

Zofia Chrupek – rocznik 2006/2007

Nastazja Dobrowolska – rocznik 2008/2009

Ponadto rozegrany został Puchar Polski Juniorów i Seniorów, oraz mecz międzypaństwowy Polska – Węgry

Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu Biura Prezydenta ds Sportu Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Ponadto wsparcie zostało okazane z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, oraz Pomorskiej Federacji Sportu i Urzędu Marszałkowskiego. Dodatkowo wsparcie okazali sponsorzy GS EvoByabyGYM, VBW, Pracownia Smaku, Atlas, oraz Regmis.

_ABC7265