Srebro i brąz MKS Gdańsk w Drużynowych Mistrzostwach Polski


W dniach 22-24 listopada w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski. Klub MKS Gdańsk zdobył w tych zawodach dwa medale: srebrny i brązowy.

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Gdańsku były bardzo udane. Klub MKS Gdańsk wywalczył w zawodach dwa medale. Pierwszy z nich zdobyli zawodnicy klasy II stając na drugim stopniu podium. Lepsi od nich okazali się tylko chłopcy z Bydgoszczy. W skład srebrnej drużyny weszli: Paweł Kaśków, Arkadiusz Ossowski, Dominik Teresiak, Jakub Krawczyk oraz Bartłomiej Kalita. W tej kategorii wiekowej startowała jeszcze jedna drużyna MKS w składzie: Kewin Jackowski, Kornel Kondratowski, Piotr Polaszek i Mateusz Madejski. Chłopcy zajęli 5. pozycję.

Drugi medal DMP przypadł w udziale juniorom. Drużyna w składzie: Piotr Olszowski, Patryk Stencel, Dominik Gierowski i Dominik Górski dzielnie walczyła do samego końca, dzięki czemu odebrała na podium brązowe krążki. Zwycięzcami tej kategorii bezapelacyjnie zostali zawodnicy AZS AWF Kraków.

Bardzo dobry start zaliczyła również nasza najmłodsza drużyna w klasie III zajmując 4. miejsce. Niestety do medalu zabrakło nieco ponad cztery punkty. Trenerzy są jednak pełni podziwu, gdyż Ci zawodnicy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej kategorii wiekowej. W skład ekipy weszli: Paweł Wiszniewski, Roman Włodarczyk, Daniel Siwiński, Jan Wysocki oraz Łukasz Paluszkiewicz. Prócz nich MKS Gdańsk wystawił jeszcze dwie drużyny – 5. miejsce zajęli Jeremi Lewandowski, Maksymilian Ciechański, Oliwier Piotrowski, Łukasz Wojtkiewicz, Sebastian Gutowski, natomiast na miejscu 10. znaleźli się Błażej Filowiat, Łukasz Szymaniak i Jan Krogul.

„Z mojej strony chciałam serdecznie podziękować wszystkim członkom naszego klubu – trenerom, sędziom, działaczom, zaangażowanym zarówno w sprawy organizacyjne jak i szkoleniowe podczas tych zawodów . To dzięki wspólnej pracy nas wszystkich odnotowaliśmy udany start zawodników i dobrze zorganizowaną imprezę sportową” – powiedziała po zawodach prezes MKS Gdańsk Maria Skwarczyńska.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdą Państwo kilka zdjęć z Drużynowych Mistrzostw Polski – KLIK.

Pełne wyniki w PDF – KLIK.

dmp