Siedem medali MKS Gdańsk w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży


Zawody w Olsztynie przyniosły wielkie emocje. Wszystko za sprawą wspaniałych startów reprezentantów naszego klubu. Chłopcy zdobyli łącznie 7 medali w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Niewątpliwą gwiazdą w klasie III został Szymon Wilde. Młody gimnastyk świetnie zaprezentował się w wieloboju, gdzie zajął 3. miejsce i niewiele zabrakło, aby zakończył zawody na drugim stopniu podium. Dodatkowo Szymon fenomenalnie zaliczył swoje układy w finale poręczy i drążka, gdzie zdobył złote medale!

W klasie III wystartowali również: Kacper Kubala (9. miejsce w wieloboju, 8. miejsce na skoku i 8. miejsce na drążku), Błażej Moskal (14. miejsce w wieloboju, 4. miejsce na ćwiczeniach wolnych i 6. miejsce na poręczach), Dawid Żemełka (21. miejsce w wieloboju, 7. miejsce na kółkach i 5. miejsce na drążku), Antoni Łukowski (24. miejsce w wieloboju, 6. miejsce na skoku) i Michał Klimczuk (34. miejsce w wieloboju).

Świetne wyniki osiągnęli także zawodnicy w klasie II. W tej kategorii najlepszym wieloboistą okazał się Łukasz Paluszkiewicz, który zajął 5. miejsce. Łukasz dołożył do tego złoty medal na ćwiczeniach wolnych i brąz na kółkach. Na 7. miejscu w wieloboju uplasował się Paweł Wiszniewski, który w finałach zwyciężył na drążku, i zdobył brąz na ćwiczeniach wolnych.

W klasie II wystartowali także: Maksymilian Ciechański (14. miejsce w wieloboju, 5. miejsce w skoku i 6. miejsce na drążku), Jan Gniedziejko (16. miejsce w wieloboju, 8. miejsce na ćwiczeniach wolnych i 5. miejsce na drążku), Patryk Wyszomirski (28. miejsce w wieloboju), Jakub Pawłowski (29. miejsce w wieloboju) i Filip Kujanek (31. miejsce w wieloboju).

W klasyfikacji klubowej MKS Gdańsk uplasował się na 6. miejscu na 16. startujących klubów. W klasyfikacji województw województwo pomorskie zakończyło OOM również na 6. miejscu.

„Start bardzo udany, pomimo tego, że nie zdobyliśmy tak wiele medali jak w ubiegłym roku. To nie zmienia jednak faktu, że nadal należymy do czołówki, dowodem są cztery złote medale. Gratuluję i dziękuję zawodnikom oraz trenerom za ciężką pracę, która pozwoliła osiągnąć znakomite rezultaty.” – powiedział Koordynator ds. szkolenia Czesław Słodkowski.

IMG_0283