Siedem medali dla MKS Gdańsk w Małej Olimpiadzie!


W dniach 26-28 października odbyły się w Szczecinie zawody Małej Olimpiady w gimnastyce sportowej. Uczestnicy zmagań wystartowali w kategorii młodzieżowej. Zawodnicy naszego klubu przywieźli do Gdańska aż siedem medali!

Reprezentanci MKS Gdańsk wywalczyli bardzo dobre wyniki i zajęli pierwsze dwa miejsca na podium w kategorii ogólnej. Zwycięzcą okazał się Jakub Mrowiec, natomiast na drugim miejscu uplasował się Alexs Jurczykowski. Miejsce trzecie przypadło w udziale zawodnikowi AZS AWFiS Gdańsk Tymoteuszowi Godlewskiemu. W wieloboju wystartowali także: Mikołaj Pieczykolan (10. miejsce), Krystian Kołucki (11. miejsce).

Zawodnicy dołożyli również medale w finałach na poszczególnych przyrządach:

Alexs Jurczykowski – 1. miejsce na ćwiczeniach wolnych, 1. miejsce w skoku

Jakub Mrowiec – 1. miejsce w podporach, 2. miejsce na drążku

Krystian Kołucki – 3. miejsce na ćwiczeniach wolnych

Mikołaj Pieczykolan – 4. miejsce na ćwiczeniach wolnych, 6. miejsce w skoku