Sezon sportowy MKS Gdańsk oficjalnie zakończony


W minioną sobotę 7.12.2013 r. klub gimnastyczny MKS Gdańsk obchodził swoje wielkie święto. Program dnia był napięty i przepełniony wieloma atrakcjami.

Dzień rozpoczął się od zmagań młodych gimnastyczek z klasy 2 i 3. Dziewczęta prezentowały swoje umiejętności w sali gimnastycznej ZSSiO przy ul. Subisława 22 w Gdańsku. W tym samym czasie odbyły się również pokazy gimnastyczne najmłodszych adeptów z klasy 1b oraz dziewcząt z klasy 5, które wykonały specjalny układ taneczny z elementami gimnastyki i akrobatyki.

Kolejnym punktem dnia były zawody dziewcząt i chłopców uczęszczających na następujące zajęcia w naszym klubie: Wyginam Śmiało Ciało, Mały Mistrz oraz Zwinne Smyki. Dzieci w wieku od lat 3 do 11 miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Wszyscy uczestnicy Zawodów Mikołajkowych oprócz gromkich braw za każde ćwiczenie zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.

Nie mogło zabraknąć również pokazu gimnastyki artystycznej. Nasze Roztańczone Gwiazdki pokazały piękny układ do muzyki pod okiem Olimpijki, Pani Ani Kwitniewskiej. Pomimo chłodu na sali atmosfera była gorąca głównie dzięki Rodzicom, którzy mocno wspierali swoje dzielne pociechy.

Po części zmagań gimnastycznych przyszedł czas na oficjalne Zakończenie Sezonu Sportowego w MKS Gdańsk. Pani Prezes Maria Skwarczyńska przedstawiła imponujące osiągnięcia klubu oraz najlepsze wyniki naszych zawodników i zawodniczek. Podczas uroczystości, trenerzy w formie filmów i prezentacji zobrazowali wszystkim obecnym jak wygląda codzienna praca na sali gimnastycznej. Następnie przyszedł czas na podziękowania i wręczanie nagród. Swoją osobą podczas uroczystości zaszczycili nas Pani Dyrektor ZSSiO Irena Adamowska, Pani wicedyrektor ZSSiO Ewa Leyk-Latowska, Pan wicedyrektor ZSSiO Tomasz Dancewicz oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Pan Jacek Teodorczyk.

Ponadto, dużym zainteresowaniem cieszyła się Loteria Fantowa oraz Kiermasz Ozdób Świątecznych. Specjalnie na tę okazję, dzieci wraz z nauczycielami oraz rodzicami wykonały przepiękne ozdoby Bożonarodzeniowe. Wśród nich były m. in. kartki świąteczne z życzeniami, stroiki na stół wigilijny, lampiony, przeróżne anioły i inne piękne ozdoby.

Cieszymy się, że byliście z nami w ten wyjątkowy dla dzień i dziękujemy wszystkim trenerom, nauczycielom oraz rodzicom za pomoc w organizacji tej imprezy. Do zobaczenia w 2014 r.!