Seniorki po raz pierwszy w historii z medalem drużynowym dla MKS Gdańsk


W dniach 7-8 listopada w Krakowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet. Zmagania były połączone także z klasyfikacją drużynową. Po raz pierwszy klub MKS Gdańsk wywalczył medal wśród kobiet w kategorii seniorek!

Drużyna w składzie Ada Ogiegło, Wanda Nadolna i Dorota Armatyńska wywalczyła pierwszy w historii medal drużynowy dla naszego klubu w kategorii seniorek. Dziewczyny uplasowały się na 3. miejscu. Zwyciężyły reprezentantki KS AZS AWF Katowice.

Nasze seniorki w wieloboju plasowały się na następujących pozycjach: 6. miejsce Ada Ogiegło, 9. miejsce Wanda Nadolna oraz 14. miejsce Dorota Armatyńska. Mistrzynią Polski seniorek została Marta Pihan-Kulesza.

Najstarsze zawodniczki wystartowały również w finałach na poszczególnych przyrządach. Medal brązowy w ćwiczeniach wolnych zdobyła Ada Ogiegło! Ada dołożyła do tego 8. miejsce na równoważni. Dorota Armatyńska uplasowała się na 5. miejscu w skoku natomiast Wanda Nadolna zajęła 7. miejsce w skoku oraz 8. na poręczach asymetrycznych.

Wśród juniorek bardzo dobre wyniki osiągnęła Paulina Żemełka! W wieloboju Paulina uplasowała się na wysokiej 5. pozycji! Dołożyła również brązowy medal w finale ćwiczeń wolnych oraz 5. miejsce w skoku i 6. pozycję na równoważni.

W kategorii juniorek startowały także (poza konkurencją) Dominika Kąkol, Laura Tyszko i Julia Dembowska.

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek oraz trenerów!

Historyczne wyniki naszych zawodniczek zawdzięczamy wparciu przygotowań Biura Prezydenta ds. Sportu Urzędu Miasta Gdańska, Pomorskiej Federacji Sportu, oraz Urzędu Marszałkowskiego. Serdeczne podziękowania!