Rok 2011 uroczyście zakończony


10 grudnia w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku, miało miejsce uroczyste zakończenie sezonu 2011. Rok ten był dla zawodników i zawodniczek MKS Gdańsk niezwykle udany. 

Na terenie ZSSiO w Gdańsku odbyło się spotkanie podsumowujące zmagania roku 2011, w którym wzięli udział zawodnicy i zawodniczki Międzyszkolnego Klubu Sportowego – Gdańsk, rodzice, trenerzy oraz władze klubu i szkoły. Niezwykłym urozmaiceniem uroczystości były prezentacje multimedialne, które przygotowali dla swoich podopiecznych ich trenerzy. 

Podsumowując, każda z grup wiekowych gdańskiego klubu zasłużyła na ogromne brawa. Świetne wyniki w klasie młodzieżowej osiągnęły dziewczynki. Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Szczecinie Marcelina Porożyńska zdobyła złoty medal w wieloboju oraz brąz ćwiczeń wolnych. Aby tego było mało, Maja Dembowska dołożyła złoto na równoważni oraz ex-aequo z Zuzanną Tomczak brąz na poręczach asymetrycznych.  Wśród chłopców w klasie młodzieżowej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Gdańsku mieliśmy grad medali. Najważniejszy medal, złoty krążek wieloboju zgarnął Sebastian Gutowski. Niestety ze względu na kontuzję, Sebastian nie był w stanie walczyć o medal, podczas finału stref MMM w Nysie. Na naszej sali zdobyliśmy w MMM aż 24 medale co jest niewątpliwie wielkim sukcesem. Medalistami byli: Łukasz Wojtkiewicz, Jan Krogul, Roman Włodarczyk, Błażej Filowiat, Daniel Siwiński, Paweł Wiszniewski, Oliwier Piotrowski, Maksymilian Ciechański, Jeremi Lewandowski, Jan Wysocki, Mateusz Miotk, Piotr Kaśków, Jan Gniedziejko i Sławomir Kozik.

W klasie III medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Białej Podlaskiej został Paweł Kaśków. Zdobył on srebrny medal ćwiczeń wolnych oraz brązowy krążek na koniu z łękami. MKS dołożył również wysokie miejsca w finałach, które wywalczyli Kewin Jackowski, Jakub Krawczyk, Bartłomiej Kalita, Dominik Teresiak i Arkadiusz Ossowski. Dodatkowo drużyna MKS Gdańsk zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w Nysie.

Wielkie perspektywy mają zawodnicy trenera Krzysztofa Potylickiego, którzy podczas OOM w klasie II zdobyli aż trzy medale. Dlaczego wielkie perspektywy? Ponieważ Dominik Gierowski (brązowy medal na koniu z łękami), Dominik Górski (brązowy medal na poręczach) oraz Dawid Burkowski (brązowy medal ćwiczeń wolnych), mają jeszcze dwa lata startów w tej klasie. Jeżeli ci zawodnicy będą robić nadal tak wielkie postępy, już w przyszłym roku będą walczyć o „wór medali”. Ostatni start w tej kategorii zaliczyli Patryk Stencel (złoty medal ćwiczeń na kółkach) i Piotr Olszowski (brązowy medal ćwiczeń na kółkach). Świetne wyniki w wiosennej Olimpiadzie Młodzieży przełożyły się na sukces w Drużynowych Mistrzostwach Polski,  na których MKS Gdańsk był w klasie II bezkonkurencyjny.

Wśród najstarszych zawodników Międzyszkolnego Klubu Sportowego Gdańsk, na wyróżnienie zasłużył Łukasz Borkowski. Osiemnastoletni gimnastyk w najważniejszych zawodach krajowych zdobył aż pięć medali, w tym cztery złote! Borkowski jest aktualnym mistrzem Polski juniorów w wieloboju, członkiem „złotej drużyny” DMP juniorów w Nysie oraz zwycięzcą cyklu Pucharu Polski juniorów w roku 2011. Medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów zdobywali również Michał Wysocki (brązowy medal na kółkach)  i Kamil Czajkowski (brązowy medal na poręczach). W Drużynowych Mistrzostwach Polski ekipa w składzie: Łukasz Borkowski, Adrian Łopatyński, Kamil Czajkowski i Piotr Olszowski, bez problemu zwyciężyła w kategorii juniorów.

Podsumowując, rok 2011 był dla klubu MKS Gdańsk niezwykle udany. Powyższe sukcesy, to tylko krótkie podsumowanie całego okresu ciężkiej pracy, którą włożyli w przygotowanie do zawodów gimnastycy oraz trenerzy. Miejmy nadzieję, że rok 2012 będzie obfitował w kolejne wyczyny i triumfy.