Reprezentantki MKS Gdańsk wystartowały w Turnieju Młodości i w I Edycji Pucharu Wiceprezesa PZG


W dniach 18-19 kwietnia w Zabrzu odbyły się zawody Turnieju Młodości oraz I Edycji Pucharu Wiceprezesa PZG. W zawodach wzięło udział pięć zawodniczek naszego klubu.

Podczas Turnieju Młodości zawodniczki rywalizowały w dwóch kategoriach. W najmłodszej z nich – „klasie II” – wystartowała Ada Ogiegło zajmując 31. miejsce w wieloboju.

Bardzo dobre miejsce wywalczyła w klasie „II elite” Dorota Armatyńska. Łącznie Dorota uzbierała 49,384 punktu i uplasowała się na 8. pozycji. Dodatkowo nasza młoda zawodniczka zakwalifikowała się do dwóch finałów – w skoku zajęła 8. miejsce i na poręczach asymetrycznych zakończyła start na 6. miejscu co jest wielkim sukcesem. W tej kategorii wiekowej prezentowała swoje umiejętności także Dominika Orłowska plasując się w wieloboju na 20. pozycji.

W Zabrzu prócz Turnieju Młodości odbyły się także zawody kontrolne, czyli I Edycja Pucharu Wiceprezesa PZG. Wśród najlepszych juniorek w kraju znalazły się dwie zawodniczki MKS Gdańsk. Najwyżej z naszych reprezentantek znalazła się Maja Dembowska plasując się w wieloboju na 12. miejscu. Miejsce 20. z powodu startu tylko na dwóch przyrządach zajęła Zofia Gniedziejko.

11155054_1112583332101953_3196227622185365288_o