Przygotowania do sezonu w Zielonej Górze


Podczas ferii zimowych trenerzy – Czesław Słodkowski oraz Damian Laskowski wyjechali wraz ze swoimi zawodnikami do Zielonej Góry na zgrupowanie szkoleniowe. Celem obozu była nauka i doskonalenie poszczególnych elementów akrobatycznych.

„W Zielonej Górze mieliśmy szansę spróbowania swoich sił na profesjonalnych trampolinach, ścieżce akrobatycznej czy planszach akrobatycznych. Dodatkowo doskonaliliśmy technikę elementów bazowych na poręczach oraz trenażerach do konia z łękami, które przywieźliśmy ze sobą z Gdańska” – powiedział trener MKS Gdańsk Czesław Słodkowski.


Ekipa trenowała w hali UKS „AS” Zielona Góra, a w jej skład weszli: Sebastian Gutowski, Jan Krogul, Łukasz Włodarczyk, Łukasz Szymaniak, Daniel Siwiński, Paweł Wiszniewski, Jan Wysocki, Oliwier Piotrowski, Maksymilian Ciechański, Jeremi Lewandowski, Błażej Filowiat, Łukasz Paluszkiewicz i Mateusz Miotk.

Prócz treningów, które odbywały się dwa razy dziennie, opiekunowie zapewnili swoim zawodnikom wiele innych atrakcji. Odbywały się mecze piłki nożnej, treningi na siłowni, a zwieńczeniem ciężkiej pracy były wizyty w saunie, aquaparku i kinie. Ciekawym akcentem była także wycieczka do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Chłopcy zwiedzili obiekty sportowe i po przeszkoleniu strzelali z karabinków na strzelnicy sportowej.

Ekipa MKS Gdańsk – Zielona Góra 2013