Przedsezonowe przymiarki w Szklarskiej Porębie za nami


W dniach 3 do 13 stycznia w Szklarskiej Porębie odbyło się zgrupowanie ogólnorozwojowe klubu MKS Gdańsk. Jak zawsze nie zabrakło wielu atrakcji.

Uczestnikami obozu byli członkowie MKS Gdańsk, w tym również członkowie Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Kadry Wojewódzkiej Juniorów Młodszych (łącznie 31. osób) i czwórka trenerów: Halina Golasz, Czesław Słodkowski, Arkadiusz Filowiat, Andrzej Kaśków.

Pomimo idealnej lokalizacji pobytu jaką był pensjonat Skalny oddalony jedynie o 300 metrów od wyciągów na Szrenicę, przez pierwsze trzy dni pogoda nie dopisywała. Nieustanny deszcz oraz plusowe temperatury uniemożliwiły jazdę na stokach narciarskich, dlatego zawodnicy mieli okazję poćwiczyć kondycję w terenie poznając okoliczne szlaki turystyczne. Na dodatek wycieczka do Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze na spektakl „Przygody Sindbada Żeglarza” przyniosła wiele frajdy.

Czwartego dnia pogoda zlitowała się nad obozowiczami, którzy prędko zabrali sprzęt by szusować na jedynym otwartym stoku na Szrenicy – „Puchatku”. Naukę i doskonalenie jazdy na snowboardzie prowadził Arkadiusz Filowiat, natomiast jazdę na nartach w swoich podgrupach doskonalili poszczególni trenerzy.

Dodatkowe zajęcia sportowe były organizowane na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr. 1 w Szklarskiej Porębie. Tam nasi podopieczni próbowali swoich sił w grach zespołowych takich jak koszykówka i piłka nożna. Nie zabrakło także treningów gimnastycznych.

Po kilku dniach dla odpoczynku od stoku została zorganizowana wycieczka czarnym szlakiem pod Wodospad Kamieńczyka. Tam na mocno zaśnieżonej polanie odbyło się „białe szaleństwo” – wspólne zabawy oraz wojna na śnieżki. Zwieńczeniem ciężkiej pracy były również chwile spędzone na basenie w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym Olimp. Tam obozowicze mogli zregenerować się przed powrotem do domu.

Galeria zdjęć z obozu w Szklarskiej Porębie już wkrótce!