Pięć medali w Pradze dla MKS Gdańsk


Grand Prix w Pradze, które odbyło się w dniach 22-23 października było dla zawodników naszego klubu bardzo udane. Do Gdańska ze stolicy Czech gimnastycy przywieźli pięć medali.

W kategorii juniorów najwyżej w wieloboju został sklasyfikowany Dominik Górski (13. miejsce). Dominik dołożył też 2. pozycję w finale skoku i 4. miejsce w ćwiczeniach na drążku. Kolejno w wieloboju plasowali się: Roman Włodarczyk (19. miejsce), Paweł Kaśków (25. miejsce) i Dawid Burkowski (33. miejsce).

Wielkiego pecha podczas startu miał Paweł Kaśków. W wieloboju za skok otrzymał zero punktów i stracił szansę na zwycięstwo w zawodach, które było w zasięgu ręki. Na szczęście Paweł w finałach zdobył srebro na koniu z łękami i brąz na drążku oraz zajął 4. miejsce na kółkach i 7. miejsce na poręczach.

W klasyfikacji wieloboju juniorów młodszych dobry start zaliczył Daniel Siwiński, który uplasował się na 6. miejscu, najwyżej z wszystkich polskich reprezentantów w tej kategorii. Daniel dołożył także 5 miejsce w finale ćwiczeniach na koniu z łękami i szóste miejsce na kółkach. Razem z nim do walki stanął również Jan Wysocki, który w wieloboju zajął 8. miejsce ale za to świetnie wystartował w finałach i zdobył brąz ćwiczeń na koniu z łękami i złoto w ćwiczeniach na kółkach! W tej kategorii startował także Jan Gniedziejko (23. miejsce w wieloboju).

14718715_1264048270301638_57982204415759609_n