Pełne wyzwań zgrupowanie w Ostrowie [ZDJĘCIA]


W dniach 11.08 do 21.08 w Ostrowie odbył się obóz ogólnorozwojowy klubu MKS Gdańsk. Podczas zgrupowania prócz treningów przygotowawczych do nowego sezonu nie zabrakło miejsca na wiele ciekawych atrakcji.

Jak co roku na pierwszym wakacyjnym obozie prócz treningów ogólnych, które miały na celu przygotowanie dzieci do szybkiego powrotu do formy, nie zabrakło innych form aktywności. Dzieci bawiły się na plaży, grały w rugby, dwa ognie, piłkę plażową, miały możliwość korzystania z kąpieli morskich i pływania na skimbordingu.

Prócz treningów i zabaw nie zabrakło możliwości zwiedzania najbliższej okolicy m.in. Jastrzębiej Góry. Podczas wycieczki dzieci były na latarni morskiej, w lisim jarze, w labirincie w kukurydzy, tarzan parku, na kładach i paintballu oraz na najbardziej wysuniętym na północ punkcie w Polsce.

Podczas zgrupowania dzieci spotkały się z zawodnikami innych klubów sportowych, co sprzyjało dobrej atmosferze oraz zwiększało mobilizację do treningów.  Cele szkoleniowe zostały zrealizowane w stu procentach i wszystkie dzieci wróciły z obozu z bagażem dobrej energii oraz z pozytywnym nastawieniem do dalszej pracy.

Organizacja zgrupowania była możliwa dzięki wsparciu Biura Prezydenta ds Sportu Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Pomorskiej Federacji Sportu.