Paweł Kaśków zwycięzcą Pucharu Polski


Świetne rezultaty dobrze rokują na nadchodzące Indywidualne Mistrzostwa Polski. Dziś w Nysie odbył się Puchar Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn. Złoty medal dla MKS Gdańsk wywalczył Paweł Kaśków.

Pozostała już ostatnia prosta, dosłownie dwa tygodnie, które dzielą zawodników od startu w IMP w Zabrzu. Podczas Pucharu Polski w Nysie nasi zawodnicy pokazali, że pod koniec kwietnia będą liczyć się w starciu o medale najważniejszych zawodów w kraju.

Dowodem tego jest między innymi złoty medal w kategorii juniorów, a wywalczył go Paweł Kaśków. Zwyciężył z dość dużą przewagą nad drugim Kacprem Garnczarkiem. Na miejscu trzecim uplasował się zawodnik gospodarzy Patryk Siamro.

Dobre wyniki osiągnęli także Jan Wysocki (5. miejsce), Dominik Teresiak (7. miejsce), Daniel Siwiński (8. miejsce), Jakub Krawczyk (9. miejsce) i Roman Włodarczyk (10. miejsce).

„Zawody w Nysie były bardo dobrym wstępem przed Mistrzostwami, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja. Podkreślić trzeba bardzo dobry start Pawła, który uplasował się na najwyższym stopniu podium. Ponadto zwycięzcą klasyfikacji seniorów został wychowanek naszego klubu Łukasz Borkowski. To oznacza, że jako klub liczymy się na krajowej arenie” – skomentował prezes MKS Gdańsk Adam Koperski.

Trenerzy prowadzący: Adam Koperski, Czesław Słodkowski, Andrzej Kaśków, Piotr Mikołajek oraz Leszek Blanik (szkoleniowiec OPO Gdańsk).

 MS4yQGNpZA==

MS4yQGNpZA== (1)