Paweł Kaśków ze złotem w Pradze


W dniach 13-14 października w Pradze odbył się międzynarodowy turniej w gimnastyce sportowej im. Jiriho Matuchy. Do Polski ze złotym medalem wrócił Paweł Kaśków.

Jak co roku turniej w Pradze odwiedziły kluby z wielu krajów. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

W wieloboju kategorii chłopców rocznika 2004 i młodszych wystartowali dwaj zawodnicy MKS Gdańsk. Najwyżej sklasyfikowany został Szymon Wilde zajmując 12. miejsce. Na 15. pozycji start zakończył kolega Szymona – Paweł Klimczuk.

Lepsze wyniki zanotowali nasi starsi zawodnicy w kategorii rocznika 2000 i młodszych. Tutaj bezkonkurencyjny był Paweł Kaśków, który triumfował z ponad 3,5 punktu przewagi nad drugim zawodnikiem – Michaelem O’Neillem z Heathrow Gymnastics. Paweł dołożył również dwa medale w finałach na poszczególnych przyrządach. Zdobył złoto w ćwiczeniach na kółkach oraz srebro na drążku. Tuż za podium wieloboju, z nieco ponad pół punktu straty do medalu uplasował się Jan Wysocki. W tej kategorii wystartował także Jan Gniedziejko zajmując ostatecznie 27. pozycję.