Paweł Kaśków zdobył worek medali podczas IMP w Gdańsku


W dniach 7-8 listopada w Hali im. Leszka Blanika w Gdańsku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn. Znakomite wyniki osiągnęli nasi reprezentanci. Najlepszy w MKS był Paweł Kaśków.

Paweł był klasyfikowany w dwóch kategoriach – seniorze oraz młodzieżowcu. Wśród seniorów Paweł Kaśków zajął 2. miejsce w wieloboju, natomiast w rywalizacji młodzieżowca nie miał sobie równych i stanął na najwyższym stopniu podium. Świetne wyniki w pierwszym dniu nie były szczytem możliwości naszego wychowanka. Paweł dołożył w finałach młodzieżowca aż 5 medali – 2. miejsce ćwiczenia wolne, 1. miejsce koń z łękami, 3. miejsce na kółkach, poręczach oraz drążku. W kategorii seniora podczas finałów zajął 2. pozycję na koniu z łękami.

W kategorii młodzieżowca klasyfikowani byli:

  • Łukasz Paluszkiewicz – 8. miejsce w wieloboju, 6. miejsce koń z łękami, 4. miejsce poręcze
  • Paweł Wiszniewski – 10. miejsce w wieloboju, 6. miejsce poręcze
  • Jan Wysocki – 12. miejsce w wieloboju, 8. miejsce ćwiczenia wolne, 8. miejsce kółka

Drużyna w składzie Paweł Kaśków, Łukasz Paluszkiewicz, Paweł Wiszniewski i Jan Wysocki zajęła 3. miejsce w klasyfikacji ekip kategorii seniora.

Wśród juniorów bardzo dobry start zaliczył Jakub Pawłowski. Kuba w wieloboju uplasował się na 6. miejscu. Dodatkowo w finałach zdobył srebro na kółkach, brąz na koniu z łękami, oraz 6. miejsce na skoku.

Na pochwały zasłużył także Paweł Klimczuk. Prócz 7. miejsca w wieloboju Paweł zdobył brązowy medal na ćwiczeniach wolnych i poręczach oraz plasował się na 6. miejscu na kółkach.

W wieloboju startowali także Adrian Kwietniewski (18. miejsce) oraz Szymon Wilde (19. miejsce).

Drużyna w składzie Jakub Pawłowski, Paweł Klimczuk, Adrian Kwietniewski oraz Szymon Wilde zdobyła 3. miejsce w klasyfikacji ekip kategorii juniora.

Wspaniałe rezultaty naszych zawodników zawdzięczamy wparciu przygotowań Biura Prezydenta ds. Sportu Urzędu Miasta Gdańska. Pomorskiej Federacji Sportu, oraz Urzędu Marszałkowskiego. Pomorska Federacja Sportu i Urząd Marszałkowski wsparły organizacje imprezy. Serdeczne podziękowania!

Zdjęcia dzięki uprzejmości – Mateusz Słodkowski – www.zoompix.pl