Paweł Kaśków i Jan Gniedziejko z medalami Barbórka Cup


W miniony weekend (25-26 listopada) w Zabrzu odbył się coroczny turniej międzynarodowy Barbórka Cup. W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki klubu MKS Gdańsk.

Na turniej do Zabrza przybyli gimnastycy z ośmiu państw Europy. Jak co roku zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Bardzo dobry start w kategorii juniora zaliczył Paweł Kaśków, który zdobył srebrny medal. W tej kategorii zwyciężył zawodnik z Ukrainy – Ilia Kovtun. Poza pierwszą dziesiątką znaleźli się Jan Wysocki (11. miejsce), Jakub Krawczyk (14. miejsce) i Daniel Siwiński (23. miejsce).

Wśród pre-juniorów bardzo dobrze spisał się Jan Gniedziejko, który zajął drugie miejsce w wieloboju. Zwyciężył Matas Imbrasas z Litwy. W pierwszej dziesiątce znalazł się Szymon Wilde, plasując się na 8. pozycji.

W klasyfikacji juniorek najlepiej zaprezentowała się Dorota Armatyńska plasując się na 24. miejscu. Tuż za nią, na 25. miejscu zakończyła zawody Paulina Żemełka. Wśród pre-juniorek najlepszy wynik osiągnęła Oliwia Orłowska zajmując 23. miejsce. Na 25. pozycji uplasowała się Julia Dembowska.

Jan Gniedziejko podtrzymał dobrą passę w finałach mix, które były rozgrywane następnego dnia. Jan w parze z Łotewską gimnastyczką Mariją Mihailovą zajął 3. miejsce. W pre-juniorach prócz Jasia wystartował również Szymon Wilde w parze z reprezentantką Łotwy Anżeliką Żerebkovą. Mniej szczęścia z finałach mix w kategorii juniora mieli Jan Wysocki w parze z Kają Skalską (5. miejsce) oraz Paweł Kaśków w parze z Mariją Sajavko z Łotwy (10. miesjce).

20171125FNMS001 20171125FNMS002 20171125FNMS003 20171125FNMS004

dav

dav