Paweł Kaśków zdominował Mistrzostwa Polski – MKS Gdańsk z 14. medalami!


W dniach 27-28 kwietnia w Katowicach odbyły się zawody Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn. Nasi reprezentanci przywieźli z tych zawodów aż 14. medali!

Bardzo dobry występ zanotował Paweł Kaśków, który wygrał w wieloboju młodzieżowca o ponad dwa punkty Filipem Wrońskim z NTG Nysa. Na miejscu trzecim uplasował się nasz reprezentant Jan Wysocki.

Kolejne dobre wyniki młodzieżowcy dołożyli w finałach na poszczególnych przyrządach. Paweł Kaśków zdobył sześć możliwych medali (2. miejsce ćwiczeń wolnych, 3. miejsce na koniu z łękami, 1. miejsce na kółkach, 2. miejsce na skoku, 1. miejsce na poręczach i 3. miejsce na drążku). Jan Wysocki również pokazał się z dobrej strony zdobywając 1. miejsce na koniu z łękami, 3. miejsce na kółkach, 5. miejsce na wolnych, 5., miejsce na poręczach i 7. miejsce na dążku.

Wśród juniorów najlepszym reprezentantem MKS Gdańsk w wieloboju był Jakub Pawłowski (6. miejsce). Jakub zdobył również brązowy medal w ćwiczeniach na kółkach, 5. miejsce na poręczach i 5. miejsce na drążku. Po troszkę słabszym starcie w wieloboju (11. miejsce) w finałach poprawił się Jan Gniedziejko, który zdobył dwa złote medale (poręcze, drążek) oraz srebro (kółka).

Prócz wymienionych powyżej w zawodach startowali:

Senior (kobiety): Dorota Armatyńska (10. miejsce wielobój, 4. miejsce skok, 5. miejsce poręcze)

Junior (kobiety): Paulina Żemełka (13. miejsce wielobój, 7. miejsce poręcze), Wanda Nadolna (21. miejsce wielobój), Ada Ogiegło (kontuzja)

Młodzieżowiec (mężczyźni): Maksymilian Ciechański (7. miejsce wielobój, 7. miejsce koń z łękami, 7. miejsce kółka, 7. miejsce skok, 5. miejsce drążek), Dominik Teresiak (8. miejsce wielobój, 8. miejsce ćw. wolne, 5 miejsce skok, 7. miejsce poręcze), Sebastian Gutowski (11. miejsce wielobój, 8. miejsce skok)

Juniorzy (mężczyźni): Paweł Klimczuk (7. miejsce wielobój, 4. miejsce na wolnych, 4 miejsce na poręczach, 4. miejsce na drążku), Szymon Wilde (13. miejsce wielobój, 7. miejsce na kółkach), Adrian Kwietniewski (18. miejsce wielobój), Aleks Werner (24. miejsce wielobój, 6. miejsce na wolnych).

Do relacji zdjęciowych z zawodów Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz profil Facebookowy – KLIKNIJ BY PRZEJŚĆ!

Bardzo dziękujemy za wsparcie Pomorskiej Federacji Sportu, Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego oraz Biura Prezydenta ds. Sportu miasta Gdańska.