Paweł Kaśków czwarty na koniu z łękami w Berlinie


W dniach 8 i 9 kwietnia w Berlinie odbył się coroczny turniej Junior Team Cup. Do Niemiec przyjechała światowa czołówka młodych gimnastyków. Wśród nich znaleźli się zawodnicy MKS Gdańsk: Paweł Kaśków, Dominik Górski i Dominik Teresiak. 

Zawodnicy MKS Gdańsk weszli w skład reprezentacji Polski, która wystawiła dwie ekipy w corocznym turnieju drużynowym. Pierwsza drużyna zakończyła zmagania na miejscu 18. natomiast druga drużyna zajęła 35. miejsce. Łącznie startowało aż 38 drużyn.

W wieloboju nasi zawodnicy plasowali się na następujących pozycjach: Paweł Kaśków (22. miejsce), Dominik Teresiak (43. miejsce), Dominik Górski (82. miejsce).

Dobry start zaliczył najlepszy z zawodników MKS Gdańsk Paweł Kaśków, kwalifikując się do finału ćwiczeń na koniu z łękami. Z notą 12.600 uplasował się na 4. pozycji.

„Poziom był bardzo wysoki. Co roku zawody w Berlinie cieszą się wielkim zainteresowaniem juniorskich drużyn z całego świata. Dobry start zanotował Paweł Kaśków, który w finale na koniu z łękami zajął czwarte miejsce. Ten wynik cieszy” – powiedział prezes klubu MKS Gdańsk Adam Koperski.

Reprezentacja Polski 1:

Paweł Kaśków (MKS Gdańsk)

Kacper Garnczarek (Pałac Młodzieży Katowice)

Patryk Siamro (NTG Nysa)

Miłosz Izdebski (Zawisza Bydgoszcz)

Reprezentacja Polski 2:

Dominik Teresiak (MKS Gdańsk)

Domink Górski (MKS Gdańsk)

Mateusz Daroszewski (Zawisza Bydgoszcz)

Marceli Ludynia (Pałac Młodzieży Katowice)

  berlin