Oliwia Orłowska i Błażej Moskal brązowymi medalistami Małej Olimpiady 2015


10 października w Siemianowicach Śląskich odbyły się zawody Małej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej. Klub MKS Gdańsk przywiózł z tej imprezy dwa brązowe medale.

Bardzo dobry wynik w wieloboju dziewczynek osiągnęła Oliwia Orłowska, której do zwycięstwa zabrakło nieco ponad jedną dziesiętną punktu! Mimo wszystko trzecie miejsce i brązowy medal Oliwii to wielki sukces! Nasza zawodniczka zakwalifikowała się również do dwóch finałów gdzie uplasowała się na 4. pozycji ćwiczeń na poręczach i na 6. miejscu ćwiczeń wolnych.

Wśród chłopców nasz klub miał aż sześciu reprezentantów. W wieloboju najwyżej sklasyfikowany został Błażej Moskal zajmując 20. miejsce. Błażej wystąpił także w finale skoku, gdzie po dwóch dobrych podejściach stanął na trzecim miejscu podium! Dalej w klasyfikacji wieloboju plasowali się: Kacper Kubala (27. miejsce), Michał Klimczuk (39. miejsce), Dominik Jankowski (41. miejsce), Dawid Żemełka (42. miejsce) oraz  Piotr Maćkowiak (43. miejsce).

 [Galleries 15 not found]