Obóz zimowy w Małym Cichym


W dniach 04 do 14 stycznia 2012 roku odbył się obóz ogólnorozwojowy zawodników i zawodniczek MKS Gdańsk. Miejscem zgrupowania była malownicza wieś podhalańska – Małe Ciche.

Zawodnicy MKS Gdańsk byli zakwaterowani w pensjonacie „Galicówka” w Małym Cichym. Celem obozu był rozwój ogólnych cech motorycznych i przede wszystkim odpoczynek przed zbliżającym się sezonem. Młodzi gimnastycy spędzili swój czas na stokach narciarskich, na początku ucząc się jazdy na nartach i desce snowboardowej, by później zjeżdżać na najdłuższym stoku w Małym Cichym i stokach w Białce Tatrzańskiej.

Opiekę nad dziećmi zapewniła kadra trenerska w składzie: Agnieszka Supińska,Czesław Słodkowski, oraz Arkadiusz Filowiat

Prócz jazdy na nartach nie zabrakło innych atrakcji takich jak kulig z pochodniami i ogniskiem, zawody w lepieniu bałwana czy wizyta w termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Dodatkowo młodzi adepci pracowali nad swoją kondycją na porannych rozruchach i spacerach oraz w wolnym czasie uczyli się materiału zadanego przez szkolnych nauczycieli.

Grupa MKS Gdańsk podczas przerwy w zjazdach snowboardowych

„Zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane punkty obozu. Pierwsze dwa dni dzieci uczyły się jeździć na małym wyciągu orczykowym. Później cztery dni jeździliśmy na największej górze w Małym Cichym, na wyciągu kanapowym. Dzieci były podzielone na grupy – narciarską i snowboardową, także każdy mógł wybrać to co dla niego najlepsze. Zorganizowaliśmy również godzinny kulig z pochodniami oraz ognisko, a w ostatni dzień odwiedziliśmy termy w Bukowinie Tatrzańskiej. W wolnym czasie dzieci odrabiały lekcje i uczyły się aktualnego materiału szkolnego. Uważam, że obóz był bardzo udany.” – powiedział trener oraz kierownik obozu w Małym Cichym Czesław Słodkowski.

Swojego zadowolenia nie kryły również dzieci: „Na obozie nauczyłem się jeździć na nartach. Jak zjechaliśmy pierwszy raz z samej góry bardzo się cieszyłem. Było super i bardzo mi się podobało!” – z uśmiechem mówił Łukasz Paluszkiewicz, jeden z uczestników obozu.

Lista zawodników biorących udział w obozie „Małe Ciche 2012”: Martyna Bujak, Paulina Deptuła, Monika Farasiewicz, Dorota Armatyńska, Natalia Filowiat, Weronika Walewska,  Oliwier Piotrowski, Błażej Filowiat, Daniel Siwiński, Paweł Wiszniewski, Mateusz Miotk, Michał Gniedziejko, Jan Gniedziejko, Jakub Pawłowski, Piotr Kaśków, Łukasz Paluszkiewicz.

 Galeria zdjęć ze zgrupowania – Małe Ciche 2012