Obóz w Serwach pełen słońca i wielu atrakcji


W dniach 30 lipca do 8 sierpnia w malowniczej mazurskiej miejscowości Serwy, odbył się obóz ogólnorozwojowy klubu MKS Gdańsk. Było to pierwsze zgrupowanie przed nadchodzącym sezonem gimnastycznym 2013/2014.

Mazury od pierwszego dnia obozu ugościły uczestników przepiękną słoneczną pogodą. Wysokie temperatury i niemal bezchmurne niebo towarzyszyło MKS Gdańsk do końca zgrupowania.

Miejscem zakwaterowania było Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Hotel Albatros. Trzenerzy ułożyli bardzo napięty program zajęć, dzięki czemu nie było czasu na siedzenie w pokoju hotelowym, nudę i narzekanie. Prócz treningów, rozruchów porannych i odpoczynku na plaży odbywały się zajęcia sportowo-rekreacyjne w innych dyscyplinach (mecze siatkówki, gigantyczne piłkarzyki, kajaki). Uczestnicy mogli wykazać się talentem kulinarnym przygotowując kiełbaski przy ognisku czy talentem tanecznym podczas dyskoteki, jednak te najlepsze umiejętności przedstawiali w głównym konkursie Mam Talent.

Jednym z najciekawszych punktów obozu była wycieczka na Litwę do miejscowości Druskienniki. Tam prócz spaceru nad Niemnem zawodnicy i zawodniczki mogli oddać się zabawie w ogromnym Aqua Parku. Wiele frajdy, uśmiechu i radości, to towarzyszyło naszym dzieciom w trakcie obozu w Serwach.

„Doświadczona kadra trenerska jak zawsze sprostała wymaganiom naszych podopiecznych, organizując wiele ciekawych konkursów i wydarzeń. Odkryliśmy wiele ukrytych talentów poza gimnastycznych w trakcie konkursu mam talent, podziwialiśmy zmagania uczestników w różnych konkurencjach sportowych, obserwowaliśmy jak nasi podopieczni nawiązują nowe przyjaźnie. Zgrupowanie w Serwach bez wątpienia można zaliczyć do udanych” – powiedziała Anna Sztetner – kierownik obozu.

Po obozie w Serwach wszyscy rozpoczęli pierwszy tydzień sportowych wakacji z MKS w Gdańsku. Już 18 sierpnia zawodnicy i zawodniczki wyjadą na 10. dniowe zgrupowanie do Bydgoszczy, a pozostali będą trenować pod okiem szkoleniowców na sali w Trójmieście.

LINK DO GALERII OBOZU W SERWACH

Bez nazwy