Obóz w Ostrowie początkiem przygotowań do sezonu


DSC0173

W dniach od 1 do 14 sierpnia w nadmorskiej miejscowości Ostrowo, odbył się obóz ogólnorozwojowy klubu MKS Gdańsk. Zgrupowanie rozpoczęło przygotowania do sezonu gimnastycznego 2014/2015.

Jak co roku, na początku sierpnia po wakacyjnej przerwie, klub MKS Gdańsk otworzył sezon sportowy obozem ogólnorozwojowym. Nasza MKS-owa grupa liczyła ponad 120 osób! W obozie wzięli udział zawodnicy i zawodniczki MKS Gdańsk oraz AZS AWFiS Gdańsk, uczestnicy zajęć popołudniowych, a także dzieci z trójmiasta, które zainteresowały się Naszą ofertą.

Zróżnicowany program obozu przypadł do gustu wszystkim uczestnikom. Podczas zgrupowania odbyły się wycieczki m.in. do Tarzan Parku, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na trasach o różnym stopniu trudności. Kolejno, olbrzymie makiety zwierząt morskich i oceanicznych powitały Nas w Ocean Parku. Doświadczeni przewodnicy, wprowadzili uczestników spaceru po dnie oceanu w nieznany wodny świat. Na koniec wycieczki dzieci mogły wyszaleć się na ogromnym placu zabaw z wieloma atrakcjami. Gdyby tego było mało, w niedalekiej odległości od Ocean Parku mieliśmy możliwość spróbowania swoich sił na quad-ach oraz segway-ach. Młodsze dzieci odbyły przejażdżkę pod opieką i asekuracją trenerów, natomiast starsi i odważniejsi jeździli samodzielnie po wyznaczonym torze.

W środę 11 sierpnia 2 autokary ruszyły na Kaszuby. Odwiedziliśmy pełne atrakcji Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Podczas całodniowej wycieczki mogliśmy zobaczyć najdłuższą deskę świata, stół noblisty, Pomnik Gryfa Pomorskiego, statuę Świętowida Kaszubskiego. Odwiedziliśmy Muzeum Gospodarstwa Domowego, Dom Sybiraka z łagrem, a w Bunkrze Gryfa Pomorskiego mogliśmy przeżyć „prawdziwy nalot” dzięki specjalnym efektom akustycznym.

Program wycieczek był bogaty i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponadto podczas obozu odbywały się treningi dla grup sportowych oraz zajęcia sportowe dla pozostałych uczestników. Ogromny teren ośrodka GIM Ostrowo sprzyjał organizacji aktywności ruchowych zarówno w sali gimnastycznej jak i na powietrzu. Podczas zgrupowania dzieci mogły brać udział w turnieju piłki nożnej, w wielkim torze przeszkód, przedstawić swoje talenty na prawdziwej scenie. Amatorom wodnych atrakcji trenerzy zorganizowali „wodną ślizgawkę”. Szaleństwom nie było końca. W Ostrowie gościliśmy również Boga wód, chmur i deszczu – Neptuna z piękną Prozerpiną, którzy uraczyli Nas swoją obecnością podczas chrztu obozowego. Nie obyło się również bez wieczornych dyskotek oraz spacerów po okolicy.

Podczas obozu spędzaliśmy aktywny czas w blasku słońca i morskich kąpieli. Chociaż temperatura wody była nadzwyczaj niska ok. 10-12 stopni Celsjusza nic nie stanęło na przeszkodzie, aby szaleństwa gimnastyczne odbywały się wśród morskich fal.

LINK DO GALERII ZDJĘĆ – OSTROWO 2014

[Nie znaleziono galerii ]