Obóz ogólnorozwojowy Szczyrk [ZDJĘCIA]


W dniach 27.07 do 05.08 w Szczyrku odbył się obóz ogólnorozwojowy klubu MKS Gdańsk. Podczas zgrupowania oprócz siłowni i treningów przygotowawczych do nowego sezonu nie zabrakło miejsca na wiele wspaniałych atrakcji takich jak wizyta w Energylandii!

W Szczyrku udało nam się połączyć przygotowanie ogólnorozwojowe ze świetną zabawą. Różnorodne i ciekawe zajęcia rekreacyjne bardzo mocno wpłynęły na motywację i efektywność treningu. Zawodniczki i zawodnicy korzystali z siłowni,  sali fitness oraz hali do gier zespołowych.

Nie zabrakło także zajęć na świeżym powietrzu takich jak ćwiczenia lekkoatletyczne, gry zespołowe (siatkówka i piłka nożna) oraz kształtowanie wydolności zawodników poprzez długie i intensywne spacery w górach.

Najważniejsze jednak było przygotowanie do nadchodzącego sezonu startowego. Trenerzy skupili się na kształtowaniu cech motorycznych takich jak siła, gibkość, szybkość i wytrzymałość. Nie zabrakło także podstaw czyli doskonalenia prawidłowej sylwetki gimnastycznej oraz ćwiczeń akrobatycznych.

Organizacja zgrupowania była możliwa dzięki wsparciu Biura Prezydenta ds Sportu Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Pomorskiej Federacji Sportu.