MKS najlepszy podczas Mistrzostw Miasta Gdańska


28. maja w hali szkoły Olimpijczyk odbyły się Mistrzostwa Miasta Gdańska w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców. W kategoriach klasy młodzieżowej oraz III klub MKS Gdańsk zdobył aż 7 medali.

To był bardzo długi dzień, ponieważ zawody dziewcząt oraz chłopców trwały od godziny 9:00 i skończyły się chwilę przed godzina 17:00. Powodem była duża liczba zawodników i zawodniczek, którzy postanowili stanąć do walki o medale. Dodatkowo w kategorii OPEN wystartował kontrolnie klub Zawisza Bydgoszcz.

Wśród dziewcząt zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach. W klasie młodzieżowej najwyższą lokatę dla MKS wywalczyła Julia Dembowska, której do zwycięstwa zabrakło jedną dziesiętną punktu. Złoto w tej kategorii powędrowało do reprezentantki UKS AS Olimpijczyk – Marty Rowińskiej. Pozostałe miejsca zawodniczek MKS Gdańsk: Oliwia Benc (7. miejsce), Weronika Filipek (8. miejsce), Julia Bartosiak (10. miejsce), Antonina Rokita (11. miejsce), Weronika Woźniak (16. miejsce), Martyna Liśkiewicz (17. miejsce), Małgorzata Lach (18. miejsce), Vanessa Kasperowicz (21. miejsce), Daria Świerczyńska (22. miejsce), Oliwia Żybort (23. miejsce), Zuzanna Lisiewicz (25. miejsce), Milena Dancewicz (28. miejsce), Zuzanna Kręska (29. miejsce).

Reprezentantki MKS Gdańsk świetnie spisały się także w klasie III. W tej kategorii zwyciężyła Oliwia Orłowska, a brąz zdobyła Zuzanna Knigawka. Tuż za podium niestety znalazła się Laura Tyszko. Pozostałe miejsca zajęły: Hanna Grabowska (5. miejsce) i Oliwia Białopolska (6. miejsce).

Chłopcy, którzy stanęli do walki po zawodach dziewcząt również nie dali możliwości zwycięstwa zawodnikom z innych klubów. Mistrzem Miasta Gdańsk w kategorii młodzieżowej został Adam Wojtan. Na podium znaleźli się także Vincent Azumi ze srebrnym i Piotr Walewski z brązowym medalem. Pozostałe miejsca zajęli: Cyprian Wyszomirski (5. miejsce), Maksymilian Sierosławski (6. miejsce), Stanisław Wilczyński (7. miejsce), Wojciech Benc (10. miejsce), Dominik Jankowski (12. miejsce), Kacper Sprengler (14. miejsce), Maciej Barć (22. miejsce), Mikołaj Pieczykolan (24. miejsce), Juliusz Stefanowicz (32. miejsce), Hubert Mazur (36. miejsce), Konrad Żuk (37. miejsce).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom! 

DSC_2612