MKS Gdańsk z dwoma medalami w pierwszym dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży


W dniu wczorajszym w hali ZGS Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, odbyły się zawody wieloboju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców. Medale dla MKS Gdańsk zdobyli Paweł Kaśków i Dominik Gierowski.

Pierwszy dzień OOM w Krakowie zainaugurował start najmłodszych gimnastyków. W klasie III MKS Gdańsk miał czterech przedstawicieli. Najlepszym z nich okazał się Paweł Kaśków, który w wieloboju znalazł się na drugiej pozycji. Do zwycięstwa młodemu zawodnikowi zabrakło jedynie 0,250 punktu. Złoto powędrowało do Arkadiusza Bejgera z BKSG Zawisza Bydgoszcz. Paweł wykonał ogromną pracę od eliminacji i poprawił swój wynik o prawie sześć punktów, za co należą mu się ogromne brawa. Dumy nie krył trener i zarazem ojciec naszego zawodnika – Andrzej Kaśków: „Włożyliśmy z Pawłem sporo energii by wypracować tak dobry wynik. Trenowaliśmy czystość i dodaliśmy kilka premii. Szkoda, że zabrakło tak mało do złota, ale srebro to także wielki wyczyn”. W klasie trzeciej startowali również Arkadiusz Ossowski (12. miejsce), Dominik Teresiak (14. miejsce) i Bartłomiej Kalita (18. miejsce). „Jesteśmy bardzo dumni z naszej grupy. Są to zawodnicy perspektywiczni i biorąc pod uwagę, że nie byli najstarsi w tej kategorii, zaprezentowali się świetnie. Teraz czeka nas praca na przyszły rok, by  w klasie trzeciej dominować” – powiedział drugi trener grupy Andrzej Kochanowicz.

Świetne wyniki osiągnęli także starsi zawodnicy startujący w klasie II. Brązowy medal wywalczył Dominik Gierowski. „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych zawodów, ale wiem, że mogłem dać z siebie więcej. Brązowy medal w wieloboju to spore osiągnięcie. Teraz najważniejsze, by spiąć się w finałach i powalczyć o kolejne medale” – powiedział tuż po starcie Dominik. Złoty medal powędrował do rąk przedstawiciela KG Radlin – Dawida Węglarza. Za Dominikiem Gierowskim znaleźli się Dominik Górski (7. miejsce), Damian Skrzynecki (8. miejsce), Dawid Burkowski (9. miejsce), Adrian Bloch (10. miejsce), Kewin Jackowski (12. miejsce), Kornel Kondratowski (13. miejsce), Piotr Polaszek (16. miejsce) oraz Jakub Krawczyk (20. miejsce).

MKS Gdańsk miał także jedyną przedstawicielkę wśród dziewcząt – Maję Dembowską, która swój wielobój zakończyła na bardzo dobrej, osiemnastej pozycji. Maja w klasie III ma jeszcze szanse na wyniki w przyszłym roku i jej świetna postawa w Krakowie jest dobrym prognostykiem. „To był jej pierwszy start w klasie trzeciej i w przyszłym roku Maja ma wielkie szanse na dużo lepszy wynik. Jestem z niej bardzo zadowolona, jest duży postęp. Maja zasługuje na brawa również dlatego, że jest pierwszą reprezentantką klubu wśród dziewcząt na OOM” – powiedziała trener Halina Golasz.