MKS Gdańsk wywalczył szesnaście miejsc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży


W dniu 27 kwietnia w hali Zespołu Szkół Sportowych w Nysie odbyły się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Klub MKS Gdańsk wywalczył aż 16. przepustek do finału, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Łodzi.

Pierwsze w tym roku ogólnopolskie zawody odbyły się 27. kwietnia na południu kraju – w Nysie. Do walki o o 56 miejsc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (32 miejsca w klasie III i 24 miejsca w klasie II) stanęło 100. zawodników z 13. klubów.

Najlepszy wynik dla MKS Gdańsk wywalczył – Paweł Kaśków. Wraz ze swoim trenerem, a zarazem ojcem Andrzej Kaśkowem, wykonał niesamowitą pracę, czego efektem jest zwycięstwo w klasyfikacji klasy II! Paweł z wynikiem 77.266 punktu poradził sobie z depczącymi mu po piętach zawodnikami BKSG Zawiszy Bydgoszcz – Jakubem Drążkowskim (2. miejsce) i Arkadiuszem Bejgerem (3. miejsce).

Równie dobrze zaprezentowali się rówieśnicy zwycięzcy. Łącznie dla klubu MKS Gdańsk w klasie II przypadło 11. miejsc w finale OOM na 24. miejsca możliwe! Ten sukces zapewnili: Dominik Górski (4. miejsce), Dominik Gierowski (5. miejsce), Adrian Bloch (6. miejsce), Dawid Burkowski (10. miejsce), Dominik Teresiak (12. miejsce),Arkadiusz Ossowski (13. miejsce), Kewin Jackowski (16. miejsce), Kornel Kondratowski (19. miejsce), Bartłomiej Kalita (21. miejsce) oraz Piotr Polaszek (23. miejsce). Niestety poza 24. kwalifikujących się zawodników znaleźli się Jakub Krawczyk (26. miejsce) i Mateusz Madejski (30. miejsce).

Bardzo wyrównana i zacięta walka na wysokim poziomie miała miejsce w klasie III. Tutaj zwycięzcą został zawodnik gospodarzy – Filip Wroński (NTG Nysa). Najwyżej notowanym reprezentantem MKS Gdańsk został podopieczny trenera Czesława Słodkowskiego – Daniel Siwiński plasując się na 12. pozycji. Kwalifikacje do OOM w Łodzi uzyskali także: Paweł Wiszniewski (20. miejsce), Jan Wysocki (21. miejsce), Jeremi Lewandowski (26. miejsce) i Roman Włodarczyk (27. miejsce). Dosłownie 0.067 punktu zabrakło Łukaszowi Wojtkiewiczowi (33. miejsce) i 0.133 punktu Łukaszowi Paluszkiewiczowi (34. miejsce), aby uzyskać kwalifikacje do finału. Obaj są rezerwowymi.

Dalsze miejsca MKS Gdańsk: Oliwier Piotrowski (37. miejsce), Maksymilian Ciechański(43. miejsce), Błażej Filowiat (49. miejsce), Mateusz Miotk (52. miejsce), Jan Krogul (56. miejsce) oraz Łukasz Szymaniak (58.miejsce).

WYNIKI  W PDF:      KLASA III              KLASA II

Na zdjęciu zwycięzca EOOM w klasie II - Paweł Kaśków