MKS Gdańsk w trakcie przygotowań do nowego sezonu


W dniach 02.08 do 12.08 klub MKS Gdańsk regeneruje siły na Mazurach. Młoda kadra naszego klubu przygotowuje formę do nowego sezonu na obozie w Wilkasach w ośrodku sportowo-wypoczynkowym.

Obóz w Wilkasach ma na celu przygotowanie zawodników i zawodniczek do nowego sezonu gimnastycznego 2012/2013. Przypomnijmy, że zmagania sportowe 2011/2012 zakończyły się dopiero w lipcu, po bardzo udanej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. MKS Gdańsk zwyciężył w tej imprezie w klasyfikacji klubowej.

Nasza kadra korzysta w Wilkasach z wielu atrakcji dostępnych w ośrodku wypoczynkowym i poza treningami ogólnorozwojowymi w terenie, ma do dyspozycji boisko do piłki nożnej, siatkówki, kort tenisowy.

„Korzystając z ładnej pogody większość treningów przygotowawczych organizujemy na świeżym powietrzu. Kształtujemy m.in takie umiejętności jak siła, gibkość, szybkość i wytrzymałość. Jednak prócz tej obowiązkowej części organizujemy także mecze piłki nożnej, próbujemy swoich sił na korcie tenisowym” – powiedział jeden z trenerów – Czesław Słodkowski.

Głównym akcentem zajęć rekreacyjnych są szkolenia na deskach windsurfingowych. Podstawy tej dyscypliny, jak również kajakarstwa dzieci poznawały na jeziorze Niegocin. Nawet w czasie wolnym nie brakowało atrakcji.

„Między właściwymi treningami dzieci mają okazję spróbowania swoich sił w tenisie stołowym, badmintonie, jeździe na rolkach i rowerze. W dzień pochmurny odwiedziliśmy aqua park, organizowaliśmy konkursy mam talent, odbyły się nawet dwie dyskoteki, podczas których wszyscy świetnie się bawili” – dodaje szkoleniowiec.

Nie obyło się bez niespodzianek. Kilku zawodników prócz umiejętności fizycznych świetnie prezentowało się w… łowieniu ryb. Nasi młodzi wędkarze złowili kilka naprawdę ładnych okazów okonia, płoci i leszcza.