MKS Gdańsk najlepszym klubem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży


Po owocnym i pełnym sukcesów wieloboju zawodnicy MKS Gdańsk świetnie zaprezentowali się w finałach na poszczególnych przyrządach. Na dodatek dzięki tym wynikom triumfowali w klasyfikacji klubowej OOM!

W klasie trzeciej rewelacyjny był Paweł Kaśków. Srebrny medalista wieloboju w finałach dołożył brązowy medal ćwiczeń na koniu oraz złoty krążek ćwiczeń na drążku. Jest to dla niego wielki sukces, ponieważ w klasie III będzie mógł startować jeszcze w przyszłym roku – tym razem jako najstarszy w kategorii. W finałach startowali także Bartłomiej Kalita (7. miejsce w ćwiczeniach wolnych i 5. miejsce na poręczach), Arkadiusz Ossowski (7. miejsce na kółkach i 7. miejsce na drążku) oraz Dominik Teresiak (8. miejsce na drążku). Wyniki naszych młodych chłopców są dobrym prognostykiem przed przyszłorocznymi finałami OOM.

Grad medali posypał się w klasie II. Zawodnicy MKS Gdańsk zgarnęli komplet krążków w ćwiczeniach na kółkach – zwyciężył Adrian Bloch, drugi był Damian Skrzynecki, natomiast trzeci Dominik Górski. Dodatkowo Bloch dorzucił brąz ćwiczeń wolnych, a tuż przed nim uplasował się Dawid Burkowski ze srebrnym medalem. Kolejne dwa krążku dodał Dominik Gierowski, który był także trzeci w wieloboju. Tym razem wywalczył brąz ćwiczeń na koniu z łękami i srebro ćwiczeń na drążku. W finałach startowali również: Kewin Jackowski (5. miejsce ćwiczeń wolnych i 4. miejsce na kółkach), Jakub Krawczyk (6. miejsce ćwiczeń wolnych i 7. miejsce na poręczach), Piotr Polaszek (5. miejsce na koniu z łękami) i Kornel Kondratowski (7. miejsce na kółkach i 4. na drążku).

Paweł Kaśków na pierwszym stopniu podium ćwiczeń na drążku

Dzięki wspaniałym wynikom z wieloboju i finałów, klub MKS Gdańsk ze sporą przewagą triumfował w klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, pozostawiając w tyle m.in. ekipy z KS Iskra Zabrze, NTG Nysa czy Wisły Kraków.

Wyniki OOM do pobrania – KLIKNIJ