MKS Gdańsk drugim klubem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży


oom2

W dniach 19-22 czerwca w Zabrzu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Klub MKS Gdańsk jak co roku znalazł się w czołówce najlepszych klubów tych zmagań i łącznie zdobył aż dziewięć medali!

Do startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży stanęło piętnaście klubów z całego kraju. MKS Gdańsk dwa lata z rzędu wygrywał klasyfikację klubową tych zawodów. Tym razem niewiele zabrakło do trzeciego zwycięstwa. Lepszy okazał się jedynie klub KS Iskra Zabrze. Tak wspaniały wynik był owocem ciężkiej pracy naszych zawodniczek, zawodników oraz trenerów.

Wielkie brawa należą się dziewczynkom, które w pierwszym roku startów w klasie II Elite zdobyły jeden medal i plasowały się na czołowych lokatach w finałach. Świetnie w wieloboju zaprezentowała się Maja Dembowska zajmując wysoką ósmą pozycję. Maja zajęła również 5. miejsce na poręczach asymetrycznych i zdobyła upragniony srebrny medal w ćwiczeniach wolnych. Bardzo ładnie wystartowała Zofia Gniedziejko zajmując 12. miejsce w wieloboju. Niewiele niestety zabrakło do medalu na równoważni, gdzie Zosia uplasowała się na czwartej pozycji tracąc do podium zaledwie piętnaście setnych.

Jedyną reprezentantką MKS Gdańsk w klasie II była Natalia Filowiat. Natalia w wieloboju uplasowała się na 21. miejscu.

„Jestem bardzo dumna z dziewczynek. Wystartowały w nowych przepisach, w nowej klasie i udało im się klasę zdobyć. Co prawda w klasie II Natalia nie dostała się do finału, ale wystartowała na prawdę dobrze. W klasie II Elite dziewczyny spisały się rewelacyjnie. Cieszę się z tak dobrych wyników, są dobrym prognostykiem na przyszłość” – powiedziała trener Halina Golasz.

W klasie III chłopców  brylował Jan Gniedziejko. W wieloboju Jaś zajął 11. miejsce, ale to nie zraziło go do walki w finałach, gdzie wywalczył aż dwa brązowe medale (ćwiczenia wolne, drążek)! Startowali również: Paweł Klimczuk (23. miejsce w wieloboju, 6. miejsce w finale skoku), Jakub Pawłowski (26. miejsce w wieloboju), Szymon Wilde (27. miejsce w wieloboju) i Filip Kujanek (32. miejsce w wieloboju).

Wielkiego zadowolenia ze startu nie krył trener Arkadiusz Filowiat – „Jaś startował w klasie III po raz pierwszy. Tak dobre wyniki świadczą o jego wielkim potencjale. Jestem pewny, że za rok będziemy razem walczyć o medal w wieloboju i złote medale w finałach. Bardzo cieszę się także z postawy pozostałych zawodników – Kuby, Filipa i Romka. Jestem zadowolony z naszej pracy i mam nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele startowych emocji”.

Najlepszym wieloboistą w klasie II okazał się Jan Wysocki (5. miejsce). Dalsze miejsca wieloboju: Daniel Siwiński (7. miejsce), Bartłomiej Kalita (9. miejsce), Paweł Wiszniewski (10 miejsce), Jeremi Lewandowski (14, miejsce), Dominik Teresiak (16. miejsce), Roman Włodarczyk (17. miejsce), Łukasz Paluszkiewicz (18. miejsce),Maksymilian Ciechański (20. miejsce), Sebastian Gutowski (24. miejsce) i Mateusz Madejski (26. miejsce).

Na szczęście brak medali w wieloboju okazał się dobrym motywatorem do walki w finałach. Zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie cztery na sześć złotych medali! Na najwyższym stopniu podium stawali: Dominik Teresiak (ćwiczenia wolne), Daniel Siwiński (ćwiczenia na koniu), Mateusz Madejski (skok) i Jan Wysocki (ćwiczenia na poręczach). Multimedalistą okazał się Daniel Siwiński, który prócz zwycięstwa na koniu dołożył brąz na poręczach. Srebrny medal zdobył również Bartłomiej Kalita (skok).

Pozostałe miejsca w finałach klasy II: Roman Włodarczyk (6. miejsce ćwiczeń wolnych, 4. miejsce ćwiczeń na koniu), Jeremi Lewandowski (7. miejsce ćwiczeń wolnych, 5 . miejsce w skoku), Łukasz Paluszkiewicz (8. miejsce ćwiczeń wolnych, 5 miejsce na poręczach), Bartłomiej Kalita (4. miejsce na kółkach), Dominik Teresiak (8. miejsce na kółkach), Paweł Wiszniewski (4. miejsce na poręczach, 8. miejsce na drążku), Jan Wysocki (4. miejsce w ćwiczeniach na drążku).

„Jestem bardzo zadowolony z naszych wyników. Chłopcy dali z siebie wszystko i pokazali, że potrafią walczyć. Jaś i Daniel debiutowali w klasie II i zdobyli dwa złote medale, jest to dla nas znaczący sukces. Serdecznie gratuluję wszystkim trenerom, zawodniczkom i zawodnikom MKS Gdańsk za zdobycie drugiego miejsca w klasyfikacji klubowej!” – skomentował koordynator sekcji męskiej MKS Gdańsk Czesław Słodkowski.

oom