Mikołajkowy weekend w Zabrzu i Łodzi


W dniach 1-2 grudnia reprezentanci MKS Gdańsk brali udział w dwóch imprezach. Chłopcy wystartowali w turnieju międzynarodowym Barbórka Cup, natomiast dziewczynki rywalizowały w Zawodach Mikołajkowych w Łodzi.

Turniej międzynarodowy organizowany ku czci św. Barbary, patronki górników stał na bardzo wysokim poziomie. Do Zabrza przyjechały ekipy z Rosji, Białorusi, Niemiec, Ukrainy i Polski. Najlepiej z zawodników MKS Gdańsk zaprezentował się Dominik Górski plasując się na 8. pozycji. Dalej na miejscu 10. znalazł się Dominik Gierowski, a na miejscu 11. Paweł Kaśków, który nie dokończył wieloboju z powodu kontuzji. W finałach MIX Dominik Górski w parze z Emilią Kulczyńską zajął kolejne 8. miejsce, natomiast Dominik Gierowski z Anną Romanenkovą zakończył start na miejscu 10.

Równolegle w Łodzi startowały nasze dziewczynki. Rywalizacja toczyła się w klasie młodzieżowej. Rewelacyjny wynik osiągnęła Dominika Orłowska plasując się na wysokiej, trzeciej pozycji. Na miejscu 5. ze stratą jedynie pół punktu do podium stanęła Joanna Hildebrand. W pierwszej dziesiątce na pozycji 7. znalazła się także Monika Farasiewicz. Dalsze miejsca naszych reprezentantek: Dorota Armatyńska (15. miejsce), Natalia Filowiat (18. miejsce) Paulina Deptuła (20. miejsce), Weronika Walewska (23. miejsce), Martyna Bujak (24. miejsce).

Te zawody zakończyły rywalizacje zawodników i zawodniczek MKS Gdańsk w tym sezonie. Teraz naszych podopiecznych czekają obozy ogólnorozwojowe wieńczące trudy treningów i startów w 2012 roku, będące równocześnie pierwszym etapem przygotowań do nowego sezonu.

Ekipa MKS Gdańsk oraz SMS Gdańsk na zawodach Barbórka Cup w Zabrzu