MKS Gdańsk w finale stref Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików


11. listopada w Nysie odbył się finał stref Międzywojewódkich Mistrzostw Młodzików. Była to impreza, w której brali udział najlepsi młodzi adepci gimnastyki z całego kraju. Najlepiej z zawodników MKS Gdańsk zaprezentował się Łukasz Wojtkiewicz.

Zawody młodzików stały na bardzo równym i wysokim poziomie. W zmaganiach wzięło udział pięćdziesięciu zawodników z dziesięciu klubów, którzy dzięki dobrym wynikom w zawodach strefowych, zakwalifikowali się do nyskiego finału.

W finale MMM zwyciężył wychowanek klubu KS Iskra Zabrze – Robert Losa. Na miejscu drugim znalazł się Filip Wroński, reprezentujący barwy NTG Nysa. Brązowy medal wywalczył Kacper Ganczarek z Pałacu Młodzieży Katowice.

Najlepszym przedstawicielem MKS Gdańsk okazał się Łukasz Wojtkiewicz. Zawodnik trenujący pod okiem trenera Arkadiusza Filowiata uplasował się na trzynastej pozycji. Kolejnym zawodnikiem w stawce był Jan Krogul, który znalazł się na szesnastym miejscu. Dalej byli: Paweł Wiszniewski (18 miejsce), Oliwier Piotrowski (21 miejsce), Jeremi Lewandowski (25 miejsce), Maksymilian Ciechański (27 miejsce) , Daniel Siwiński (28. miejsce) , Błażej Filowiat (29. miejsce), Roman Włodarczyk (32. miejsce), Jan Wysocki (45. miejsce), Łukasz Szymaniak (47. miejsce), Mateusz Miotk (49. miejsce), Sebastian Gutowski (50. miejsce).

Wielką nadzieją są zawodnicy trenera Czesława Słodkowskiego. Grupa w składzie: Paweł Wiszniewski, Oliwier Piotrowski, Jeremi Lewandowski, Maksymilian Ciechański, Daniel Siwiński, Błażej Filowiat, Jan Wysocki i Mateusz Miotk, mają przed sobą jeszcze jeden rok startów w tej kategorii. Najlepszy z nich – Paweł Wiszniewski, w swoim roczniku został sklasyfikowany na miejscu drugim.