Michał Lesyszyn mistrzem Polski w skokach na ścieżce akrobatycznej


W dniach 21-23 września w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w akrobatyce sportowej oraz skokach na trampolinie i ścieżce akrobatycznej. Zawodnicy klubu MKS Gdańsk zdobyli trzy medale!

Mistrzem Polski w skokach na ścieżce akrobatycznej w klasie I został zawodnik MKS Gdańsk – Michał Lesyszyn. Pokonał on o kilka dziesiętnych punktu drugiego w klasyfikacji zawodnika Acrogym Kraków – Patryka Kmieć. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Kacper Osses z klubu KS AZS AWF Poznań.

Bardzo dobre wyniki w tej samej kategorii (klasie I) osiągnęły również nasze zawodniczki. Na drugim stopniu podium stanęła Katarzyna Yarema natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Tomczyk! Zwyciężyła Oliwia Sierzchała z UKS SP 220 Warszawa.

Medale zdobyte przez naszych reprezentantów przyczyniły się do zwycięstwa w klasyfikacji klubowej w skokach na ścieżce akrobatycznej. Puchar odebrał trener Krzysztof Potylicki.