Maja i Zosia wystartują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży


Maja Dembowska oraz Zofia Gniedziejko w ubiegły weekend wywalczyły kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w Łodzi. To ogromny sukces zawodniczek MKS Gdańsk.

Eliminacje do OOM odbyły się na południu Polski – w Nysie. To właśnie tam Maja i Zosia wywalczyły przepustki do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie III, która rozpocznie się 29 czerwca w Łodzi. Warto podkreślić, że jest to wielki sukces naszych zawodniczek.

Maja Dembowska już w ubiegłym roku miała okazję sprawdzić się w finale OOM. Start w Krakowie był dla niej bardzo udany, gdyż wywalczyła wówczas 18. pozycję. Podczas tegorocznych eliminacji Maja pokazała, że poczyniła ogromne postępy i z wynikiem 60.733 uplasowała się na 5. miejscu! Na wielkie gratulacje zasłużyła także Zofia Gniedziejko. Wynik 56.283 punktu dał Zosi 18. miejsce oraz możliwość startu podczas finału w Łodzi.


Sprawczynią tak dobrych wyników jest trener dziewczynek – Pani Halina Golasz, której należą się ogromne brawa za wkład pracy w przygotowanie zawodniczek do startu w OOM.

Zadowolenia z dobrego wyniku nie ukrywa prezes klubu MKS Gdańsk – Pani Maria Skwarczyńska:

„Jestem bardzo zadowolona z faktu, że praca na treningach zaowocowała kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ten wynik, jak i wyniki chłopców w eliminacjach potwierdzają, że trenerzy wykonują swoją pracę na najwyższym poziomie”.

Łącznie klub MKS Gdańsk wywalczył aż 18 miejsc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w której wystartuje 112 uczestników.

Na miejscu piątym zawodniczka MKS Gdańsk – Maja Dembowska (źródło – www.nysa.eu)