Maja Dembowska uzyskała kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży


W dniach 25 – 26 maja w Zabrzu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej kobiet. Do walki o miejsce na finał w Krakowie stanęło pięć zawodniczek klubu MKS Gdańsk. Awans do OOM w klasie trzeciej wywalczyła Maja Dembowska.

Poprzedni weekend w Zabrzu upłynął pod znakiem kwalifikacji do OOM w gimnastyce sportowej kobiet. W zmaganiach klasy trzeciej i drugiej wzięło udział aż 96 zawodniczek z całego kraju. Wśród nich wystąpiło pięć reprezentantek Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Gdańsk”, które rywalizowały w najmłodszej kategorii.

Najlepiej z naszych zawodniczek zaprezentowała się Maja Dembowska zajmując 25 pozycję. Młoda gimnastyczka jako pierwsza w historii klubu wywalczyła awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w kategorii kobiet. Jest to dla niej wielki sukces, Maja dzięki dobrej dyspozycji w Zabrzu zapewniła sobie miejsce w lipcowym turnieju w Krakowie.

Prócz naszej przyszłej „olimpijki” w eliminacjach wzięły udział: Zuzanna Tomczyk (48. miejsce), Zofia Gniedziejko (49. miejsce), Natalia Mosakowska (54. miejsce)oraz Alicja Hańska (60. miejsce).

W klasie III najlepszą zawodniczką okazała się reprezentantka klubu Pałac Młodzieży Katowice – Małgorzata Bulanda. Zwyciężczynią w klasie II została Klara Kopeć z klubu TS Wisła Kraków.