Łukasz Borkowski zwycięzcą cyklu Pucharu Polski juniorów


Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w Nysie rozegrano również IV edycję Pucharu Polski juniorów i seniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn. Zwycięzcą tych zawodów w kategorii juniorów, jak również triumfatorem całego cyklu Pucharu Polski okazał się zawodnik MKS Gdańsk – Łukasz Borkowski.

Rywalizację juniorów (klasa I) zdominował aktualny Mistrz Polski w tej kategorii – Łukasz Borkowski. Podopieczny trenera Adama Koperskiego był nie do pobicia podczas nyskich zawodów. Borkowski pokonał drugiego w stawce Jacka Pozowskiego z AZS AWF Kraków o prawie cztery i pół punktu. Trzecie miejsce przypadło reprezentantowi NTG Nysa – Kamilowi Zoniowi.

W IV edycji Pucharu Polski juniorów wzięło udział jeszcze trzech zawodników naszego klubu. Tuż za podium, bo na czwartej pozycji, uplasował się Adrian Łopatyński, dziewiąty był Kamil Czajkowski, natomiast dwunastą lokatę wywalczył Piotr Olszowski.

Pełny cykl Pucharu Polski juniorów składał się nie z czterech jak planowano, ale z trzech startów. Zwycięzcą całorocznej klasyfikacji został… Łukasz Borkowski! Reprezentant MKS Gdańsk pomimo tego, że w pierwszej edycji startował w kategorii seniorów, kolejne dwie edycje wygrał, co dało mu złoty medal Pucharu Polski w 2011 roku. Borkowski łącznie zgromadził 300 punktów. Na podium znalazł się również Adran Łopatyński, który wywalczył brązowy medal z ilością 235 punktów.

W ogólnej klasyfikacji PP 2011 znalazło się jeszcze dwóch zawodników MKS Gdańsk. Na miejscu 10. uplasował się Michał Wysocki (60 pkt.), a miejsce 14. wywalczył Mateusz Krogul (30 pkt.)

Wyniki:

IV edycja Pucharu Polski juniorów:

1. BORKOWSKI Łukasz (MKS Gdańsk) 77,550 pkt.

2. POZOWSKI Jacek (AZS AWF Kraków) 73.100 pkt.

3. ZOŃ Kamil (NTG Nysa) 72.666 pkt.

4. ŁOPATYŃSKI Adrian (MKS Gdańsk) 71.166 pkt.

——————————————————–

9. CZAJKOWSKI Kamil (MKS Gdańsk) 68.900 pkt.

12. OLSZOWSKI Piotr (MKS Gdańsk) 62.283 pkt.

startowało 22. zawodników