Łukasz Borkowski ze srebrnym medalem Memoriału im. Stefanii i Antoniego Kołakowskich


W ubiegły weekend w Szczecinie odbyła się XXIX edycja Memoriału im. Stefanii i Antoniego Kołakowskich. Drugie miejsce w kategorii mężczyzn zajął reprezentant MKS Gdańsk – Łukasz Borkowski.

Do startu w międzynarodowej imprezie organizowanej przez klub MKS Kusy Szczecin stanęły zespoły z aż ośmiu krajów. Łącznie na przyrządach w hali przy ul. Narutowicza 17 wystąpiło aż 60 sportowców.

W zmaganiach mężczyzn wystartowało dwóch zawodników z MKS Gdańsk. Najlepiej z nich zaprezentował się Łukasz Borkowski zdobywając srebrny medal w klasyfikacji wieloboju. Łukasz ustąpił miejsca jedynie Maksymowi Kowalenko z AZS AWF Kraków. Walka pomiędzy dwoma zawodnikami toczyła się do samego końca i na nasze nieszczęście górą z rywalizacji wyszedł przeciwnik z małopolski. Nie zmienia to jednak faktu, że srebrny medal dla Łukasza jest wielkim osiągnięciem. Drugi reprezentant MKS Gdańsk – Adrian Łopatyński uplasował się na 19. pozycji.

Na zdjęciu Łukasz Borkowski i Adrian Łopatyński – zawodnicy MKS Gdańsk

Start w Szczecinie był ostatnim oficjalnym sprawdzianem naszych zawodników przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski w Krakowie.

Wyniki:
1. Kovalenko Maksim KS AZS AWF Kraków 80,982
2. Borkowski Łukasz SMS Gdańsk 80,332
3. Rabstajn Patryk MKS Pałac Młodzieży Katowice 76,599
4. Johansen Mathias NGF  Nakskov 76,266
5. Gawroński Sebastian MKS Pałac Młodzieży Katowice 76,048
6. Poznakovs Sergejs Riga Gymnastics School 75,366
7. Walczak Damian MKS KUSY Szczecin 74,982
8. Jendrzejewski Paweł AZS AWFiS Gdańsk 74,199
———————————————————————
19. Łopatyński Adrian SMS Gdańsk 66,833