Łukasz Borkowski wystąpi w Mistrzostwach Europy


Reprezentant klubu MKS Gdańsk – Łukasz Borkowski, został wybrany przez komisję metodyczno-szkoleniową PZG oraz trenera kadry Polski – Piotra Mikołajka, do reprezentowania barw naszego kraju podczas majowych Mistrzostw Europy w Montpellier.

Łukasz Borkowski w tym roku awansował do najwyższej kategorii wiekowej w gimnastyce – do elity seniorów. Dzięki wytężonej i sumiennej pracy pod okiem trenera Adama Koperskiego, bardzo szybko osiągnął sukces. Świetnie zaprezentował się podczas Pucharu Polski w Bydgoszczy, meczu Polska-Słowacja w Koszycach oraz w ostatecznym sprawdzianie w Ośrodku Przygotowań PZG, gdzie o miejsce na czempionat Europy walczył z Sebastianem Cecotem (UKS Orzeł Biały Piekary Śląskie) i Maksymem Kowalenko (AZS AWF Kraków).

„Bardzo się cieszę, to dla mnie wielkie wyróżnienie. Zadowolenie jest ogromne, zrobiłem pierwszy duży krok. Grunt to dobry początek.” – powiedział Łukasz Borkowski. To oczywiście jest wielką prawdą. Miejmy nadzieję, że Łukasz pokaże się z najlepszej strony podczas majowych Mistrzostw Europy w Montpellier.

Reprezentacja Polski mężczyzn na Mistrzostwa Europy seniorów (Montpellier 2012):

  • Roman Kulesza (AZS AWF Biała Podlaska)
  • Adam Kierzkowski (AZS AWF Biała Podlaska)
  • Marek Łyszczarz (AZS AWFiS Gdańsk)
  • Adam Rzepa (BKSG Zawisza Bydgoszcz)
  • Łukasz Borkowski (MKS Gdańsk)