Łukasz Borkowski siódmy w I edycji Pucharu Polski w Bydgoszczy


W dniu 14. kwietnia w Bydgoszczy odbyła się I edycja Pucharu Polski seniorów i juniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn. Jedynym reprezentantem MKS Gdańsk był Łukasz Borkowski. W wieloboju gdańszczanin uplasował się na siódmej pozycji, startując na trzech przyrządach.

Do Bydgoszczy zawitało 23. zawodników, by walczyć o najwyższe lokaty w I edycji Pucharu Polski. Dodatkowo zmagania na Zawiszy były pierwszą kwalifikacją na Mistrzostwa Europy w Montpellier.

Barwy Międzyszkolnego Klubu Sportowego reprezentował Łukasz Borkowski. Młody zawodnik startował w kategorii seniorów i wykonywał tylko trzy przyrządy: ćwiczenia wolne, skok oraz poręcze. To właśnie te przyrządy są najbardziej pożądane do drużyny, która wystartuje w majowych Mistrzostwach Europy.

Łukasz Borkowski ćwiczenia wolne (13.333) i skok (15.366) wykonał znakomicie. Na drugim z wymienionych przyrządów otrzymał najwyższą ocenę zawodów. Borkowskiemu zabrakło nieco szczęścia na poręczach, gdzie otrzymał notę 11.400. W klasyfikacji końcowej dziewiętnastoletni zawodnik uplasował się na 7. pozycji.

Decyzją komisji PZG Łukasz został wytypowany do ostatecznej rozgrywki o bilet do Montpellier. Młody reprezentant MKS Gdańsk wystartuje w meczu międzypaństwowym w Koszycach, który odbędzie się w najbliższy weekend.

„Było ciężko. Obstawa w Pucharze Polski była spora, ale walka nadal jest otwarta. W ćwiczeniach wolnych i skoku wypadłem bardzo dobrze. Gorzej było na poręczach, a jak wiadomo, te trzy przyrządy najbardziej liczą się w kwalifikacji na Mistrzostwa Europy. Pozostało tylko jedno miejsce, więc do Koszyc jadę walczyć. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie po mojej myśli” – powiedział Łukasz Borkowski tuż po zawodach w Bydgoszczy.

W klasyfikacji wieloboju seniorów I edycji Pucharu Polski zwyciężył reprezentant gospodarzy – Adam Rzepa. Na miejscu drugim uplasował się zawodnik Iskry Zabrze Paweł Serdyński, natomiast brąz przypadł w udziale Ślązakowi Sebastianowi Cecotowi z UKS Orzeł Biały Piekary Śląskie.

Wśród juniorów najlepszy okazał się zawodnik Pałacu Młodzieży Katowice Patryk Rabstajn, miejsce drugie wywalczył Bartłomiej Adamczyk z MKS Kusy Szczecin, a pozycję trzecią zajął Jacek Pozowski z AZS AWF Kraków.

Wyniki:

Seniorzy: (pełny wielobój – 4. zawodników)

1. RZEPA Adam (BKSG Zawisza Bydgoszcz) 80.699

2. SERDYŃSKI Paweł (Iskra Zabrze) 74.366

3. CECOT Sebastian (Orzeł Biały Piekary Śląskie) 72.766

4. KAVALENKA Sergiei (MKS Kusy Szczecin) 70.666

5. KAVALENKA Maxim (AZS AWF Kraków) 63.566

6. JENDRZEJEWSKI Paweł (AZS AWF Gdańsk) 59.366

7. BORKOWSKI Łukasz (MKS Gdańsk) 40.099

8. KULESZA Roman (AZS AWF Biała Podlaska) 26.167

9. KIERZKOWSKI Adam (AZS AWF Biała Podlaska) 15.200

Juniorzy: (pełny wielobój – 11. zawodników)

1. RABSTAJN Patryk (Pałac Młodzieży Katowice) 76.233

2. ADAMCZYK Bartłomiej (MKS Kusy Szczecin) 73.333

3. POZOWSKI Jacek (AZS AWF Kraków) 71.133

4. GAWROŃSKI Sebastian (Pałac Młodzieży Katowice) 71.066

5. PYRZ Patryk (NTG Nysa) 68.116

6. WALCZAK Damian (MKS Kusy Szczecin) 68.099

7. PIWOWARSKI Jakub (AZS AWF Kraków) 66.666

8. JAKUBOWSKI Maciej (UKS SP7 Łódź) 64.199

9. BURACZYŃSKI Patryk (Kusy Szczecin) 63.866

10. ZIAJA Piotr (AZS AWF Kraków) 60.533

11. MIKOŁAJCZYK Tytus (MKS Kusy Szczecin) 59.599

12.VALLES Jakub (Legia 1926 Warszawa) 45.499

13.CHROMY Patryk (NTG Nysa) 26.100

14. KUJAWSKI Maciej (BKSG Zawisza Bydgoszcz) 25.200