Jesteśmy w czołówce – trzy medale MKS Gdańsk w Drużynowych Mistrzostwach Polski


W dniach 17-18 listopada w hali bydgoskiej Zawiszy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn. Klub MKS Gdańsk zdobył w tych zawodach trzy medale: jeden złoty i dwa brązowe.

Na największe słowa uznania zasłużyli nasi reprezentanci w klasie II, którzy bez problemu pokonali wszystkie startujące drużyny i obronili tytuł mistrzów Polski w tej kategorii. Ekipa w składzie: Damian Skrzynecki, Dominik Gierowski, Dominik Górski, Paweł Kaśków oraz Kornel Kondratowski stanęła na pierwszym stopniu podium z wynikiem 302.101 punktu i jako jedyna pokonała granicę „trzech setek”. Z ponad dwudziestopunktową stratą na drugim miejscu uplasował się Klub Gimnastyczny Radlin. Równie radosną nowiną jest fakt, że na trzecim miejscu stanęła… druga drużyna MKS Gdańsk! W szeregach brązowych medalistów znaleźli się: Kewin Jackowski, Bartłomiej Kalita, Dominik Teresiak, Piotr Polaszek i Jakub Krawczyk.

Drugi brązowy medal dołożyli nasi juniorzy (klasa I). Drużyna w składzie: Kamil Czajkowski, Piotr Olszowski, Patryk Stencel i Dawid Burkowski wystartowała na miarę swoich możliwości, przynosząc kolejny sukces naszemu klubowi. Zawody juniorów były także ostatnią edycją tegorocznego cyklu Pucharu Polski. Najwyżej – na ósmym miejscu, został sklasyfikowany Patryk Stencel.

Znakomity start zaliczyli nasi najmłodsi adepci gimnastyki. Byli oni także najmłodszymi zawodnikami rywalizującymi w klasie III. Tuż za podium, czyli na czwartym miejscu stanęła I drużyna MKS: Sebastian Gutowski, Roman Włodarczyk, Paweł Wiszniewski, Daniel Siwiński i Oliwier Piotrowski. Miejsce siódme zajęła II drużyna: Łukasz Wojtkiewicz, Mateusz Madejski, Jan Wysocki, Jeremi Lewandowski i Maksymilian Ciechański. Warto jednak podkreślić, że wyniki osiągnięte przez obie drużyny są bardzo dobre i z pewnością ci zawodnicy będą walczyć w przyszłym roku o dominacje w tej klasie.

Drużynowe Mistrzostwa Polski pokazały, że klub MKS Gdańsk liczy się w rywalizacji na arenie ogólnopolskiej. Po rewelacyjnym starcie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie MKS Gdańsk wygrał klasyfikację klubową, jest to kolejny powód do dumy.

Dziękujemy bardzo rodzicom, którzy przyjechali do Bydgoszczy i z ogromnym zaangażowaniem dopingowali swoje pociechy.

„Był to bardzo udany start dla zawodników MKS Gdańsk. Pomimo, że znaczna część zawodników startowała w klasie wyższej od rówieśników ze swego rocznika, znakomicie poradzili sobie z nowymi układami, trudnymi elementami i stresem startowym. Mam nadzieję, że ten udany występ przyczyni się do dalszej pracy na treningach i wzmocni psychicznie naszych młodych sportowców. Serdecznie gratuluję i dziękuję trenerom – to ich zaangażowanie i wytrwała praca przyniosła takie efekty. Dziękuję również sędziom MKS Gdańsk, którzy byli z nami podczas zawodów w Bydgoszczy i rzetelnie pełnili swoje obowiązki.” – tak podsumowała zawody prezes MKS Gdańsk – Maria Skwarczyńska.

Kadra MKS Gdańsk po zawodach DMP w Bydgoszczy